I Župa pala u Varvarinu

Stari tradicionalni derbi Temnića i Župe doneo je tvrdu i neizvesnu utakmicu kao i uvek do sada. Počelo je ofanzivom domaćih a najizgledniju šansu propustio je Stojković u 21. minutu kada je sa dva metra pogodio prečku.Kako to obično biva kazna je stigla u 23. minutu, brzu kontru odlično je završio  danas vrlo dobri Lazarević za vođstvo Župe od 0:1. Domaći su nastavili sa napadima pa je Acković posle dobrog pasa Nikole Markovića majstorski  izjednačio na 1:1, usledili su novi ataci pa je Milan Marković posle igranja rukom jednog igrača Župe doveo Varvarince u vođstvo te se tako otišlo na poluvreme.

34. minut. Milan Markovič pogađa sa bele tačke za vođstvo Varvarinaca. foto: Slobodan Simić

Samo što je počelo drugo poluvreme u 49. minutu Mihajlović se posle jedne gužve u šesnaestercu gostiju dočepao lopte i poslao je u mrežu za konačnih 3:1.Do kraja dosta uzbuđenja ali bez promena. Bilo je vidnog nezadovoljstva pruženom igrom na licu trenera Saše Milosavljevića,nije to bio Temnić iz prethodnih utakmica doduše nije igao Ćosić zbog kartona i najbolji domaći igrač Sibinović zbog povrede  ali rukovodstvo Temnića mora biti zabrinuto zbog prikazane igre.

Golman domaćih Slobodan.r.Marković interveniše ispred svog gola. Foto: Slobodan Simić

TEMNIĆ-ŽUPA 3:1 (2:1)

Strelci: 0:1 Lazarević u 23, 1:1  Acković u 29, 2:1 Milan Marković u 34, 3:1 Mihajlović u 49. minutu.Stadion Temnića U Varvarinu, gledalaca 500.Sudija Aleksič Marko (Kruševac) 7,5,Opomenuti igrači: Nikola Marković , Stojković (Temnić i Zdravić i Lazarević (Župa). Igrač Utakmice: Milan Marković (Temnić).

TEMNIĆ: Slobodan-R-Marković 7, Stojković 7(Stanojević 7),Slobodan.z.Marković 7, Pešić 7,Žerjav 7,5.Simonović 7( Antić 7) Nikola Marković 7, Milan Marković 7,5,Mihajlović 7, Aksentijević 7,Acković 7 ( Rajković 7).

ŽUPA; Novaković 7,Milosavljević 6,5,Zdravić 7(Radović 6,5),Obradović 7,Toskić 6,5,Sekulović 6,5,Milić 6,5(Ugrinić 6),Lisinac 6,5,Lazarević 7,Maksič 6,5 (Bežanović 6,5) Bogićević 6,5.

Detalj sa utakmice: Foto: Slobodan Simić