15.11.2008 Ljubomir Vojić

MOL Kraljevo: Goč - Morava 4:1

Ekipa Morave je jedna od najboljih ekipa koja se ove godine pojavila na Raju. Goč je čitavo prvo poluvreme pokušavao sa napadima i centaršutevima sa bokova da razbije bedem ekipe iz Mrsaća, ali to nikako nije uspevao.
U drugom poluvremenu Goč je krenuo sa dva iskusna i izrazito visoka napadača Karavesovićem i Gočaninom. Takva postavka igre je urodila plodom  u 60. minutu kada je  Gočanin savladao golmana gostiju posle centaršuta Mijajlovića.
Nakon centaršuta agilnog beka Vukomanovića i greške halfa gostiju, Gočanin je u 65. minutu povisio na 2:0.
Posle toga, najlepši momenat na utakmici kada je bek Stojković predivnim udarcem sa 25 metara pogodio gol gostiju za 3:0.
Na 4:0 povisio je mladi Tošić iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, a počasni pogodak za goste, posle jedne gužve u šesnaestercu domaćina postigao je domaći štoper Dimitrijević.
Zaslužena i sigurna pobeda Goča iz Vrnjačke Banje, iako treba čestitati igračima Morave na izuzetno dobroj partiji do primljenog gola.

Vrnjačka Banja - Stadion : Raj. Gledalaca: 200. Sudija: Košanin  (Kraljevo). Strelci: Gočanin u 60. i 65. minutu, Stojković 75 minutu, i Tošić u 80 minutu iz penala za Goč, a Dimitrijević (autogol) 85. minut za Moravu. Žuti kartoni: Karavesović (Goč). Igrač utakmice: Vukomanović  (Goč).

Goč: Marić, Vukomanović, Gočanin, Stančić, Stojković, Dimitrijević, Perović (Perišić), Tomić (Radenković), Mijajlović, Karavesović (Tošić).
Morava: Antonijević, Mitrović, Torlaković, Perišić, Zević, Pavlović, Milojević, Urdov, Milenić, Jović, Miličić (R.Mitrović).

Borac (A) 1 : 0 Napredak (G)
Šumadija (Š) 1 : 3 Polet (R)
Vrnjci 3 : 0 Lazac
Mladost (V) 1 : 2 Žiča
Goč 4 : 1 Morava (M)
Ribnica (J) 3 : 1 Tavnik