Miljuš trese mreže

Fudbaleri Radničkog 1923, koji su već nedelju dana na pripremama u Antaliji, juče su odigrali i treću probnu utakmicu. Za protivnika su imali veoma dobru ekipu mađarskog prvoligaša Đera u kojem igra i Đorđe Kamber, poznat i ljubiteljima fudbala u Kragujevcu, koji je bio i strelac prvog pogotka za svoju ekipu. To je momak koji je kao omladinac igrao na mestu štopera u Zastavi iz drugoligaških dana, a potom je prešao u OFK Beograd, odakle se preselio u inostranstvo. Ekipa iz Đera, koja u stvari nosi ime ETO a kod nas je pozantija kao Đer, jer je iz tog grada, jesenju sezonu završila je na trećem mestu u mađarskom prvenstvu, ali je u Radničkom 1923 juče imala ravnoprvnog protivnika.

Mladi igrači Radničkog Dejan Miljuš, Aleksandar Vidović i Komnen Andrić (Foto: M. Jovičić)

Posle slabijeg prvog poluvremena, kada je Đer vodio sa 1:0, u drugom delu trener Radmilo Ivančević je dao šansu nekim mlađim igračima, koji su bili efikasniji, ali nije mogao da računa na Tintora, Kovačevića i Petrovića, zbog povreda.

Mađarski tim došao je u vođstvo u 16. minutu posle prekida. Loptu nabačenu pred gol Čančarevića glavom je u mrežu sproveo štoper Đera Đorđe Kamber. Imali su mađarski igrači šanse i da povećaju vođstvo, ali se dobro snašao golman Kragujevčana.

Da su Spalević i Bubanja, kao i novajlija Adamović bili precizniji, Radnički je mogao i da izjednači.

U drugom delu utakmice gledaoci su videli tri pogotka. U 62. minutu, Adamović je bio precizan i poravnao rezultat na 1:1, a pomogao mu je Bjelanović. Pet minuta kasnije ekipa Đera je došla i do dugog vođstva preko Strešnjaka. Čast kragujevačkog supeligaša spasao je drugi put u ovom pripremnom periodu mladi Dejan Miljuš. On je, posle kornera koji je izveo Krivokapić, u 80. minutu izjednačio na 2:2. Na sličan način postigao je gol i u Kragujevcu protiv Borca iz Čačka i izjednačio na 1:1, a bio je strelac pogotka i u susretu protiv austrijskog LASKA iz Linca, koji je Radnički 1923 izgubio. Tako je ovaj mladi napadač postao i najefikasniji strelac sa tri pogotka u ovom pripremnom periodu, što ga na nabolji način preporučuje da u nastavku domaćeg šampionata, umesto dresa srpskoligaša Pobede Beloševac, gde je igrao na pozajmici, nosi dres kragujevačkog superligaša.

Za sutra je bio planiran susret sa kineskom ekipom Hangžou, ali je došlo do promene, pa će protivnik Radničkom 1923 u četvrtoj proveri birti ekipa Gazmetana iz Rumunije.

RADNIČKI 1923 – ĐER (MAĐARSKA) 2:2 (0:1)

BELEK – Stadion: Belek. Gledalaca: 100. Sudija: Jaroslav Pešelj (Poljska). Strelci: Adamović u 62. i Miljuš u 80. za Radnički 1923, Kamber u 16. i Strešnjak u 67. minutu za Đer. Crveni karton: Martinez (Đer) u 88. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Rosić, Bubanja, Vidović, Krivokapić, Beljić, Čadikovski, Knežević, Spalević. Igrali su još: Trifunović, Miljuš, Popović, Adamović, Bjelanović, Andrić.

ĐER: Kamenar, Volf, Liptak, Lang, Vuađi (Dinjar), Kamber, Kalmar, (Kronavater), Patkai (Ileš), Dudaš (Martinez), Burgoš (Streštik), Andrić (Varga).

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak