Bate se provukao uz poklonjen penal

Fudbaleri ’’Jagodine’’ od samog početka utakmice krenuli su otvoreno i agresivno. Kao rezultat takve igre stiglo je rano vođstvo u sedmom minutu. Udarac iz ugla odlično je izveo Mitoševič, na drugoj stativi našao se Živanović koji je primirio loptu i sproveo je u mrežu. U sedamnestom minutu belorusi su izjednačili rezultat. U šesnaestercu ’’Jagodine’’ Milinković je srušio Rodionova. Arbitar je taj duel okarakterisao prekršajem i dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač penala bio je Krivec. U trideset drugom minutu, kada je ’’Jagodina’’ ponovo konstantno vršila pritisak ka golu protivnika u veoma povoljnoj prilici našao se Šušnjar. U trenutku kada se iz neposredne blizine spremao da uputi šut ka golu isprečila se noga jednog protivničkog igrača. Prvo poluvreme proteklo je u daleko boljoj igri ’’Jagodine’’. U nastavku susreta srpski osvajač Kupa prvu povoljnu priliku imao je u pedeset prvom minutu. Sa dvadeset pet metara odlično je slobodan udarac izveo Đurić ali je golman protivničke ekipe bio dobro postavljen. U finišu susreta na jedan idealan centaršut sa desne strane natrčao je Vučinić, zahvatio loptu glavom, ali šutirao pravo u protivničkog golmana. Na kraju najbolja igra ’’Jagodine u dosadašnjem toku priprema, u ekipi nije bilo slabog pojedinca, a beloruski šampion se provukao uz poklonjeni penal i ni jednu stopostotnu priliku.

JAGODINA – BATE BORISOV 1:1 (1:1). Stadion: BELEK. Gledalaca: 100. Sudija: Ekin (Turska). Strelci: Živanović za ’’Jagodinu’’, Krivec za ’’Bate Borisov’’.

JAGODINA: Perić, Milinković, Filipović, Tomić, Živanović, Damjanović, Mitošević, Đurić, Lepović, Šušnjar, Arsenijević. Igrali još: Jokić, Miladinović, Mijatović, Mihajlović, Ilić, Petričević, Martinović, Vučinić, Mojsilović, Ivanović, Jakimovski

BATE: Malinš, Katnicki, Volotko, Aleksijevič, Krivec, Pavlov, Rodionov, Filipenko, Olehnovič, Poljakov, Volotko Igrali još: G Poljkovajdučik, Lihtarovič, Signevič, Haguš, Mozulevski, Baga, Kurlovič, Soroko, Žuravljev, Pavlovec

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak