Stari sjaj nove Zvezde na Gužvinom memorijalu

U finalu  dostojnog imena i dela legende  jugoslovenskog i srpskog rukometa Nikole-Gužve-Jevremovića Crvena zvezda je skinula sa trona prošlogodišnjeg pobednika  Metaloplastiku(26:25) i osvojila trofej. Prošlogodišnji finalista Partizan je  stigao samo do trećeg mesta pobedom protiv domaćima Metalca (26:24).

Dva moćna tima priredila su nesvakidašnji doživljaj Valjevcima u meču obeleženom brojnim obrtima. Do rezultata 9:9 igralo se gol za gol. Šapčani su prvi stigli na plus dva, a Zvezda brejkom 4:0 do 13:11 i najave da može da pobedničkog pehara. U nastavku Metaloplastika  ponovo vodi (18:15) a posle vrućeg razgovora sa Nenadom Peruničićem počinje zvezdin vatromet. U 58 .minutu crveno beli vode  25:22, a Šapčani u očajničkom naletu  stižu do šanse za izjednačenje. Milan Pavlov promašuje zicer a brzopleti  braonici trofeja  greše  u poslednjem napadu, Medurić gubi duel sa zbezdinom odbranom i  trofej se seli u Beograd.  Delije su podelile radost sa svojim ljubimcima,  a potom su uručeni pehari i priznanja. Jovan, sin Nikole Jevremovića predao je pobednički pehar kapitenu C. zvezde  Milošu Kostadinoviću. Laureati su Nenad Peruničić, najbolji trener,i takođe zvezdaš, č Vojisalv  Brajović je najbolji igrač . Član Metalca Ivan Đorđević je najbolji čuvar mreže. Kao i prošle godine, dva strelca su obeležila turnir, ovoga puta  Šapčanin Nemanja Grujić i Valjevac Aleksa Lukić sa po 13 golova. Najmladji akter je Krsta Đerić.

U meču za treće mesto  Metalac se muški suprotstavio  Partizanu. Ivan Đorđević je činio čuda na golu Valjevaca, a  Vanja Ilić je golom za 24:22 u samoj završnici neizvesnog duela doneo Partizanu prednost, taman dovoljnu za pobedu i  treće mesto.

Trener pobedničkog tima  Nenad Peruničić  prezadovoljan odnosom svoje ekipe i uspehom, za nadu u bolje sutra crveno belih, pohvalio je  domaćina što čuva uspomenu na i njegovog učitelja, i sjajnog čoveka  Nikolu Jevremovića.

-Hvala Gužvi što nam je pokazao kako se krči  put ka uspehu. Od Nikole sam  sam naučio u reprezetaciji i Zvezdi  da se samo spartanskim načinom života i rada može uspeti u sportu.

Peruničić se posebno osvrnuo na aktuelni trenutak kluba.

-Strašan  period je iza Crvene zvezde. Sa novim ljudima   je pre dva meseca stigla nova energija u klub. Dobili smo nadu da će Zvezda biti ponovo ona stara , velika I nepobediva. Posle promena od avgusta smo krenuli drugim putem sa novom igračima. U finalu smo bIli smo ograničeni u rotaciji, ali sam prezadovoljan odnosom mojih momaka, posebno u drugom poluvremenu. Videli ste visok nivo žestokih odbrana, brzih golova, moćnih šuteva sa devet metara, za  radost I uživanje, a  Gužva je sve to zaslužio.

METALOPLASTIKA –CRVENA ZVEZDA 25:26(14.13)

Hala sportova 15.septembar . Gledalaca :800 Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković(Beograd)

Sedmerci: Metaloplastika(2:2) C. zvezda (3:2) Isključenja : Metaloplastika: 16, C.zvezda 10 minuta

METALOPLASTIKA: Maksimović, Travar 2, Milovanović,  Aleksić, Stevanović, Palević, Marjanović 6, Kankaraš, Medurić 1, Vladisavljević (8. odbrana iI sedmerac) Obradović 2, M. Marković 1, Arsić(5 odbrana), Grujičić 4, M. Mitrović 2, Jevtić, Prodanović 3, Milosavljević 5(2).

CRVENA ZVEZDA: Lazović 2, Torbica 1(1), Pantelić, Alčaković 3, Lazić 5, Kosanović, Šotić 7, Cupara (7 odbrana), Ogrizović, Nešovanović 3, Kajganić 3, Pavlov 1(1), Anđelić 3, Brajović 2, Martinović, Antelj.

ORK METALAC -PARTIZAN  24:26 (12:12)

Hala sportova „15. septembar“. Gledalaca: 800. Sudije: Nenadić(Aranđelovac) i Stefanović (Beogrado). Sedmerci: Metalac 4 (3),Partizan 2 (2). Isključenja: Metalac 10,Partizan 12 minuta.

METALAC: Radojičić 3, Jelić 1, Jokanović 3, Vukić, Stojanović 2, Krunić, Lukić 6, Vujić 5, Laković 5, Mucić , Đorđević (6 odbrana), Jovanović, Ilić, Simeunović (4dbrane), Grujičić, Ilić, Višić

PARTIZAN: M. Radovanović(6 odbrana), Ilić 3, Mandić, Jovanović 3, Markićević 2, Vuković 2, Mr. Radovanović, Mršulja, Matičić 4, A. Radovanović 2, Kostadinović 4, Beočanin 1, Rašić , Marsenić 4, Kukić, Minić 1, Sretenović, Radović, Ristanović(6 odbrana)