17.08.2008 A. Daišević

Sloga (K) - Sloga (P) 2:1

Teško, vrlo teško kraljevački "beli" su upisali startna tri boda. Od početka je bilo jasno da će se na stadionu kod Železničke stanice igrati "viktorija", gost je došao da se brani, a domaćin uglavnom bezidejno napadao. Tek sredinom prvog poluvremena videli smo pokušaj Vasića i dobru intervenciju Uzunovića, da bi prava uzbuđenja stigla u samom finišu ovog dela igre. Posle skraćenog kornera i odličnog centaršuta Vasića, napadač "belih" Tadić glavom šutira tik pored roglja gola Požežana. U nadoknadi igre u prvom poluvremenu, posle kornera Vasića šutirao je glavom Pavlović, ali je lopta pogodila stativu.
U drugih 45.minuta ista slika,a sve je počelo kolosalnom šansom Vasića, ali je lopta prohujala pored gola. Kazna je stigla iz prvog napada gostiju. Pogrešio je Pelivanović, akciju tima iz Požege poveo Maričić,a u gol sve pretvorio pokretljivi Leposavić. Šok za sve na stadionu! Upinjali su se fudbaleri kraljevačke Sloge da stignu do izjednačenja i u tome uspeli posle mnogo muke. Opet Vasić u glavnoj ulozi, odlično izveden slobodan udarac iskosa sa leve strane,a na pravom mestu najkveće Slogino pojačanje Dejan Rađenović koji je debi u belom dresu začinio pogotkom 1:1. U 90.minutu novi lucidni potez Vasić, ubacio je loptu u peterac protivnika kada su svi očekivali direktan udarac na gol,a na pravom mestu bio lukavi Tadić. Golu je doprinela i loša intervencija Uzunovića i bilo je to konačnih 2:1 za Kraljevčane.

Gradski stadion Gledalaca:
500 Sudija: Marko Mladenović (Požarevac) 7 Strelci: Rađenović u 75. i Tadić u 90. minutu za Slogu KV., a Leposavić u 51.minutu za Slogu (Požega) Žuti kartoni: Nikačević, Tanasijević, Pelivanović (Sloga KV), Uzunović, Zelenović, Partaljević (Sloga P) Igrač utakmice: Dejan Vasić (Sloga KV)

SLOGA (K): Đogatović 7, Vasilić 7, Gojković 7, Pavlović 7,5, Đurić 7, Vlašić 6,5, Nikačević 6 (Bilić -), Tanasijević 6 (Pelivanović 6), Tadić 7, Vasić 7,5, Vasiljević 6 (Rađenović 7)
SLOGA (P): Uzunović 6,5, Vasović 6, Josović 6, Zelenović 6, Ilić 6, Cvijović 6, Petković 6, Pavlović 6 (Partaljević 6), Maričić 6,5 (Stojić 6), Ćirjaković 6,5, Leposavić 6,5 (Mićović -)

FAP 2 : 2 Jedinstvo
Radnički (K) 0 : 1 Sloboda (Č)
Sloboda (U) 3 : 1 Sloga (PM)
Metalac (K) 3 : 1 Budućnost (V)
Vujić voda 3 : 1 Železničar
Loznica 0 : 0 Inon