Brđani pali u Kruševcu

Fudbaleri Kruševačkog Napretka naneli su prvi poraz ekipi Čukaričkog u ovom prvenstvu posle bolje igre naročito u drugom poluvremenu. Prvo poluvreme proteklo je u inicijativi Kruševljana ali sem nekoliko šuteva na gol i nekoliko poluprilika za obe ekipe. Prvu priliku propustio je u 5 minutu Obeng Regan koji je sa nekih 25 metara šutirao tik iznad gola, samo minut kasnije posle kornera omladinski reprezentativac iz redova Čukaričkog Stoiljković šutirao je glavom tik pored stative. Regan se ponovo oprobao u 25 minutu odličnim udarcem pored gola, samo minut kasnije Cvetković je odlično sa desne strane centrirao, lopta je padala na nogu Senegalcu Ibrahimu Ndiajeu ali je Lukas u poslednjem trenutku podmetnuo nogu. Čukarički uzvrača opet preko Stoiljkovica u 28 minutu ali njegov šut glavom posle kornera ide pored gola. Isti igač u 42 minutu posle odličnog centaršuta Slavoljuba Srnića na drugoj stativi šutira glavom preko gola. Žarko Udovičić preti gostima samo minut kasnije strahovitim šutem sa 35 metara i dobija aplauz publike a potom sa 18 metara pokušava i Gavrić ali to je lak plen golmana gostiju Borivoja Ristića. Samo što je počelo drugo poluvreme i krenulo sa centra u 46 minutu Mirosavljević sjajno pronalazi Bojića koji u svom stilu izlazi sam ispred golmana gostiju i kad svi već vide loptu u mreži ona za koji cm prolazi pored desne stative gola gostiju. Trener Milovanović u 54 minutu umesto Ibrahima Ndiajea uvodi u igru brzonogog mladog Bajića, tim dobija na eksplozivnosti i u 57 minutu kruševljani dolaze u vođstvo. Velika gužva u šesnaestercu gostiju u kojoj je danas vrlo slabi sudija Novak Simović propustio priliku da svira i penal za Kruševljana okončava se tako što lopta dolazi na nekih 14-15 metara od gola gostiju polulevo do velemajstora za golove kapitena Kruševljana Mirosavljevića ,on lomi štopere gostiju trzajem u desno a onda majstorski salje loptu u raklje  Ristića za vođstvo Kruševljana. Čukarički kreće ofanzivnije a Napredak opasnim kontrama ugrožava gol u 69 minutu Žarko Udovičić sjanim pasom iza zadnje linije gostiju  izbaca kapitena Mirosavljevića samog ispred golmana gostiju i kad svi očekuju 2:0 golman Ristić fantastično brani, ali tu nije kraj jer se prilikom te akcije povredio kapiten Kruševljana Mirosavljević koga samo minut kasnije iznose sa terena uz ovacije domaćih navijača.

A onda kad se najmanje očekivalo Napredak dolazi do vođstva od 2:0, korner sa desne strane izvodi Cvetković a nebu pod oblake skače štoper Kruševljana Bogdan Milošević i glavom neodbranjivo šalje loptu u donji levi ugao Ristića. Kad su svi očekivali da Kruševljani mirno privedu utakmicu kraju na scenu stupa danas vrlo slabi sudija Novak Simović. U 87 minutu kreće brza kontra domaćih preko Bajića Dragoljub Srnić rukama vuče za dres Bajića u izglednoj poziciji, Srnić uzgred budi rečeno već ima žuti karton, sudija Simović svira prekršaj za Napredak i kad svi očekuju da Dragoljub Srnić krene put svlačionice, sudija ga ne kažnjava ali zato kažnjava Obeng Regana za neki raniji prekršaj i drugom javnom opomenom ga šalje u svlačionicu.

Do kraja sa igračem manje Kruševljani se grčevito brane ali u prvom minutu nadoknade opet primaju gol preko Stojkovića koji brđanima donosi samo utehu. Stadion ''Mladost'' u Kruševcu, gledalaca 2500. Sudija Novak Simović (Novi sad ) 5,5.

Strelci: Mirosavljević u 54 i Bogdan Milošević u 75 za Napredak i Stojković u 90 za Čukarički. Opomenuti igrači. Koković, Cvetković, Gavrić (Napredak) i Matić, Dragoljub Srnić, Stojković i Sekulić (Čukarički). Crveni karton: Obeng Regan (Napredak) u 87 minutu Napredak. Krznarić 7, Cvetković 7,5, Udovičić 7,5, Koković 7, Janičić 7, Bogdan Milošević 7,5, Gavrić 7 (Kostić-), Regan 7, Mirosavljevič 7,5 (Frimpong-), Bojić 7, Ndiaje 6,5 (Bajić7) Čukarički: Ristić 7,5, Lukas 7, Stamenković 7 (Sekulić-), Dragoljub Srnić 7, Todorović 6,5 (Grujičić-), Stojiljković 7,5, Slavoljub Srnič 7, Pavlović 7, Stojković 7,5 Brežančić 7.

Napredak - Čukarički 2:1(0:0)

Igrač utakmice: Nenad Mirosavljević (Napredak)

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak