Moravički okrug : Prijevor - Gorušica 5:2

Sedam golova, neiskorišćen jedanaesterac, pobeda domaćih i drugi neuspeh gostiju,rezime su zaostale utakmice prvog kola, lige moravičkog okruga, između Prijevora i Gorušice. Rezultatski gledano Prijevor je lako stigao do prve „trojke“, međutim gosti iz Viče, uspešno su parirali rivalu punih 70 minuta.

FK Prijevor - sezona 2013/2014

Susret su bolje započeli fudbaleri u beloj opremi. Uglavnom se radilo o udarcima sa distance ali pokušaji Madžarevića i Nenadovića nisu doneli promenu. Prvi ozbiljniji izlet na protivničku polovinu mogao je gostima da donese prednost. Čakarević je umakao čuvarima i oštro šutirao sa ivice kaznenog prostora, za malo neprecizno. Igrao se 20. minut. Ono što nije uspeo Čakarević jeste Jakovljević dva minuta kasnije. Napadač Vičana dolazi do lopte pre golmana Mladenovića, obilazi ga na ivici kaznenog prostora i plasira loptu u mrežu za 0-1. Već u sledećoj akciji - izjednačenje. Mandić koristi centaršut i glavom pogađa sa peterca. Čini se da je defanzivna linija Gorušica mogla mnogo uspešnije da reaguje u datoj situaciji. Usledio je period mirnije igre, koji prekida Ivan Petrović u sudijskoj nadoknadi prvog dela. Na identičan način, kao i njegov saigrač, glavom je matirao Dragana Radovanovića, pa se skorom 2-1 otišlo na pauzu.

FK Gorušica(Viča) - sezona 2013/2014

Na samom startu drugih 45 minuta, Gorušica se vraća u igru. Igrao se 47. minut, kada je dosuđen slobodan udarac za tim iz Viče. Njega je izveo Plazinić, dvadesetak metara iskosa sa leve strane i šutirao pravo u gol. Mladenović je nogom uspeo da ukroti udarac ali je na odbijenu loptu natrčao Čakarević i poravnao na 2-2. Nakon izjednačenja, Prijevor je izvršio izmene u sastavu, koje su nešto kasnije donele prevagu. Odličnu priliku da postigne treći gol za domaće nije iskoristio Nenadović u 65. minutu duela, jer nije realizovao najstrožu kaznu, prebacivši gol. Šest minuta posle pomenutog promašaja zatresla se mreža Gorušice. Domaći su izveli korner, odbrana gostiju smušeno reagovala, pa Mandiću nije bilo teško da, neometan, sa metar-dva pogodi cilj. Minut kasnije već je bilo 4-2. Nenadović je bio precizan sa desetak metara. Konačnih 5-2 postavlja Mandić, odličnim pogotkom sa dvadesetak metara, dvanaest minuta pre isteka regularnog toka. Lopta je najpre pogodila prečku a zatim odsela u mreži. Po okončanju meča primetno je bilo zadovoljstvo u taboru Prijevora, nakon prvih ovosezonskih bodova. Gosti iz Viče imaće priliku da pred svojim navijačima poprave utisak, predstojećeg vikenda, kad im u goste dolazi favorizovana Mladost iz Preljine, dok će Prijevor ponovo biti domaćin, timu Mladosti iz Atenice.

Ovčar 0 : 1 Slatina
Omladinac 0 : 4 Rudar
Napredak 4 : 2 Donja Vrbava
Morava 3 : 0 Jedinstvo (K)
Miokovci 1 : 2 Spartak
Backovac Junajted 1 : 1 Mladost (A)
Jedinstvo (GG) 1 : 2 Mladost (P)
Prijevor 5 : 2 Gorušica