Odlično drugo poluvreme i sugurna pobeda Ustanika

Dana 1. 9. 2013. godine u Orašcu na stadionu Prvog srpskog ustanka, sa početkom u 16:30h, u okviru drugog kola Šumadijske Okružne lige, odigrana je utakmica u kojoj su se sastali domaća ekipa: Prvi Srpski ustanak i gostujući klub: FK Bokanja Vitlina iz Goroviča. Utakmica je odigrana po sunčanom ali prijatnom vremenu za igru.

U uvodnom delu utakmice gosti su pokazali veću želju za igru. I stvorili su par šansi za gol, ali sigurnom igrom u odbrani domaće ekipe nije došlo do promene rezultata. Domaćin je imao svoje šanse. Iskusni napadač Lazović je u dva navrata izašao sam na golmana gostiju Todorovića, ali nije uspeo da ga savlada. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 0: 0.

U drugom poluvremenu domaćin je zaigrao ofanzivnije i u 58. minutu dolazi do prednosti. Kapiten Stevanović je uputio opasan šut ka golu gostiju, golman Todorović je nespretno reagovao, a na odbijenu loptu je natrčao Lazović i postigao gol. Isti igrač je bio strelac i drugog gola 67. minutu na fenomenalnu asistenciju Kamatovića. Od tog trenutka sve je bilo rutinski do samog kraja utakmice. Ipak gosti su došli do počasnog pogotka u nadohnadi sudijskog vremena. Strelac za goste bio je iskusni Đorđević M. Tim golom je stavio tačku na ovu fer i korektnu utakmicu obe ekipe. Konačan rezultat 2: 1 u korist domaće ekipe.

Delegat utakmce FSŠO: Bečanović Vladan Prvi sudija: Karajović Ivan Prvi pomoćnik: Parežanin Strahinja Drugi sudija: Veselinović Vladimir Domaćin je nastupio u sastavu: Dimitrijević Srđan, Stevanović Darko, Lazarević Branko, Kamatović Aleksandar, Starčević Milan, Filipović Goran, Nedić Nemanja, Lazović Radoslav, Minić Marko(90. min. Joksimović Miloš), Pantić Aleksandar, Popović uroš. Gosti su nastupili u sastavu: Todorović Dejan, Vasiljević Nikola(57. min. Radivojević Nenad), Vasiljević Vladimir, Đorđević Milovan, Mandić Milos, Lazarević Milan, Mihailović Marko, Veljović Goran, Jovanović Miloš, Banković Milan, Jevtić Ivan.

ŽSK 1 : 0 Vinča
Karađorđe 0 : 1 Lepenica
Beli orlovi 3 : 1 Šatornja
Aranđelovac 3 : 1 Lokomotiva
Partizan 3 : 1 Šumadinac
Borac 5 : 4 Junkovac
Prvi srpski ustanak 2 : 1 Vitlina-Bokanja
Marjan 2 : 0 Banja