U Požarevcu domaćin u nastavku slomio otpor rivala iz Zablaća

Proslava igrača Madog radnika 1926 posle trijumfa nad Omladincem - foto: Z.Ranđelović

Ā

Ā

Po lepom, toplom i sunčanom vremenu akteri su prikazali lep i efikasan fudbal, naročito u drugom poluvremenu. U prvom delu meča rivali su igrali nepovezano, dosta greÅ”ili i domaćin je imao viÅ”e od igre. Gosti su se orjentisali na prekide i pretili iz kornera. Na pogodak se čekalo do 35. minuta, kada je jedan od defanzivaca Omladinca uklizao i sruÅ”io Miloradovića, prekrÅ”aj za najstrožu kaznu, uspeÅ”an realizator bio je Marković. U zaustavno vremenu prvog dela igre Požarevljani su izgubili loptu na sredini terena, najprisebniji bio je Petrović, koji je odigrao idealan pas do Savića, usledio je evro gol i lopta je zavrÅ”ila u 90 stepeni.

Samo Å”to je počelo drugo poluvreme domaćin dolazi do prednosti preko Živanovića. Po desnoj strani probio je Rečić centrirao i Živanović glavom pogađa mrežu sa 7-8 metara. Narednih 17 minuta nije se niÅ”ta značajnije događalo do momenta kada je mladi Dimitrijević kontra nogom prima loptu, ruÅ”e ga u kaznenom prostoru i beloj tački prilazi Marković. Prvi udarac Rosić je pročitao, ali je na odbijenu loptu natrčao isti igrač i sigurno pogađa mrežu.

Savić je uneo neizvesnost u meč golom u 72. minutu, dribla golmana Avrama i iskosa pogađa malu mrežu. Tačku na utakmicu stavio je Dimitrijević udarcem sa distance, u prvom momentu Rosić brani, ali na njegovu nesreću lopta se odbija do mladog igrača i lopta pogađa donji ugao.

MLADI RADNIK 1926 - OMLADINAC (Zablaće) 4:2 (1:1)

Gradski stadion u Požarevcu. Gledalaca oko 200. Gl. sudija: Lazar Stojmirović, pom. sudije: UroÅ” Cvetković, Marko Jevremović. Strelci: Marković 35. minutu (k.u), 63, Živanović 46, Dimitrijević 81. minutu (ML. radnik 1926), I.Savić 45+1, 72. minutu (Omladinac). Žuti kartoni: Sokolović, Marković (Ml. radnik), Tomović (Omladinac).

Mladi radnik 1926: Avram, Đorđević Živanović, Marković, Dimitrijević, Luković, Miloradović, Đorđević, Stević (Đorđević), Paunović, Rečić (Sokolović).

Omladinac: Rosić, BraluÅ”ić (Karadžić), Tomović, Đurakić, Nedeljković, Stojadinović (Čukić)I. Savić (Jovanović), Petrović, Jelić, Mitrović (RadiÅ”ić), L. Savić.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Zapad Mladi radnik 1926 Omladinac (Z)