Obilić
Gradištanci prekinuli bodovni post
08.04.2024 V. Jankov

Gol i asistencija Ilije Erdekjana u plavom dresu - foto: FK Vojvodina

U vreme Velikog posta, Gradištanci su prekinuli bodovni post. U poslednje tri utakmice su uknjižili poraze i protiv Somboraca su imali imperativ pobede. Ostvarili su je i sada se lakše diše.

Mlađani Stefan Janković je na vreme otvorio golgetersku seriju i asistenciju Ćirića u 17. minutu pretvorio u pogodak. Kad se već pomislilo da će setim rezultatom otići na odmor, postignuta su dva gola, Prvo je Đurđev izjednačio u 43, a onda Stanko Radosavljević u 45. minutu, posle proigravanja Jovića, postigao gol za 2:1.

I u nastavku su domaći fudbaleri relativno brzo, u 57. minutu,  dali gol. Sada se Janković našao u ulozi asistenta, a Ilija Erdeljan je bio strelac. Dobru igru Erdeljan je krunisao asistencijom u poslednjem minutu utakmice, a u ulozi strelca našao se Nikola Kopre.

Vojvodina - Ravangrad 2018  4:1 (2:1)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 200. Sudija: Ognjen Ždrnja (Novi Žednik). Strelci: Janković u 17, Radosavljević u 45, Erdeljan u 57. i Kopre u 90. za Vojvodinu, a Đurđev u 43. za Ravangrad 2018. Žuti karton. Ćirić (Vojvodina).

Vojvodina: Šovljanski, Ćirić, Korać (od 77. Kip), Đekić, Jović, Janković (od 70. Kopre), Radosavljević, Novaković (od 53. Ilić), Božičić, Brkić, Erdeljan.

Ravangrad 2018: Pehilj, Petrić (od 76. Lovrić), Bjedov(od 76. Vuletić), Kaluđerović, Ibišić, Đurđev (od &5. Basarić), Mandić, Mazinjanin, Sopožničenko, Lazić (od 46. Uzelac), Krmar.