Vladica Ranđelov: Osvojili smo bodove, još važnije, vraćamo pobedničku atmosferu!

Seniorske Gimnazijalac Tigra su uspele da zabeleže i drugu pobedu u ovoj sezoni. Sinoć su u Hali Kej savladale ekipu Ljubovije rezultatom 70:63.

Gošće iz Ljubovije su bolje otvorile utakmicu, povele sa 02:06, potom i sa 07:08 i to je bilo to. Zatim košarkašice Gimnazijalac Tigra preuzimaju stvari u svoje ruke i prvu četvrtinu rešavaju u svoju korist rezultatom 21:14. U drugoj četvrtini domaće košarkašice samo održavaju razliku i na poluvreme se odlazi pri rezultatu 36:27 za domaći tim. U trećoj četvrtini dolazi do neobjašnjivog pada u igri domaće ekipe. Ova četvrtina obiluje greškama košarkašica Gimnazijalac Tigra.

Domaće košarkašice su imale čak 8 izgubljenih lopti u ovom periodu igre, takođe, bilo je dosta promašaja... Gošće iz Ljubovije su bile u naletu. Njihova najbolja košarkašica Valentina Vasiljević je uspela da u poslednjoj sekundi treće četvrtine pogodi trojku sa pola terena i smanji rezultat na 47:44. Ovo opuštanje je moglo skupo da košta tim Vladice Ranđelova. Međutim, poslednju deonicu domaće košarkašice otvaraju furiozno, serijom od 16:04 stavljaju do znanja ekipi Ljubovije da se ipak one pitaju za rezultat na domaćem terenu. Imale su domaće košarkašice prednost i od 15 poena (63:48) sredinom poslednjeg perioda, ali su opet nekim greškama dale šansu ekipi Ljubovije da smanje rezultat na prihvatljivih 7 razlike. Konačan rezultat je bio 70:63. Ovo je veoma bitna pobeda košarkašica Gimnazijalac Tigar za dalji tok prvenstva.

U ekipi Gimnazijalac Tigra najefikasnije su bile Jovana Petrović sa 16 poena, Jana Dinić je uz 13 poena imala i 16 skokova, Valerija Ćirić je ubacila 12 poena, a Vera Đorđević je uz 8 poena imala 11 uhvaćenih lopti. Kod gošći iz Ljubovije ubedljivo najbolja je bila Valentina Vasiljević sa 31 poenom, Marija Kostić je ubacila 14, a Marija Drakulić je imala po 11 poena i uhvaćenih lopti.

U 7. kolu Druge ženske lige Srbije ekipa Gimnazijalac Tigra gostuje ekipi Stare Pazove. Susret je na programu za dve nedelje, zbog pauze u prvenstvu.