Borac
OFK Beograd
TEK Sloga
"Bulke" uvenule na Starom sajmištu

Brodarac je na premijeri pred svojim navijačima dočekao Bulbulderce i od samog starta meča im stavio do znanja da je gazda u svojoj kući. Jerović je u 7. minutu bio u nezadrživom prodoru i jedino što je preostalo golmanu gostiju je da ga zaustavi na nedozvoljen način. Sudija je bez dvoumljenja pokazao na penal, a siguran izvođač je kapiten Brodarca, Mladen Lukić.

Posle primljenog gola gosti su se okuražili, a Vukićević u 12. minutu sa ivice kaznenog prostora gađa donji ugao gola domaćih, odbranom se istakao Marić. Nastupilo je malo zatišje do 25. minuta, kada je Vitorović pošavši sa centra nizao igrače Zvezdare jednog za drugim i divno na petercu uposlio Mladena Lukića, njegov šut zaustavlja na gol liniji half Milićević i izbacuje loptu u korner.

Poslednjih 20 minuta prvog i prvih 17 drugog poluvremena, prošli su bez uzbuđenja i prilika. A, onda u 62. minutu bravuroznom paradom Stanić spašava gol gostiju, kada je sam pred njega izašao Stojanović. Domaći dupliraju prednost u 70. minutu, grešku odbrane sjajno koristi Nikolić, šutem sa desetak metara loptu je poslao iza leđa nemoćnog Stanića. Počasni gol za goste delo je Đurića, posle šuta sa 17-18 metara, u prvom minutu nadoknade.

Sa nova tri boda Brodarac ih sada ima 32 i zauzima mesto u samom vrhu tabele, a narednog petka gost je ekipi Ušće Novi Beograd, dok Zvezdara u nedelju dočekuje Radnički Obrenovac.

BRODARAC - ZVEZDARA 2:1 (1:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Ljubojević Bogdan. STRELCI: Ml.Lukić 8. (k.u.) i Nikolić 70.min (Brodarac), Đurić 90+1.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Ilić (Brodarac), Savinović (Zvezdara).

BRODARAC: Marić (Dragićević), Jovanović, Vitorović, Đurić, Ilić, Mi.Lukić, Jerović (Sićović), Ml.Lukić, Nikolić (Vukosavljević), Stojanović (Miladinović), Tabaković (Mijailović).

ZVEZDARA: Stanić, Beriša (Živković), Savinović, Jovanović (Đurić), Milićević (Sarić), Ilić, Gusnić, Karić (Janković), Vuković (Vukojević), Nišavić, Vukićević.