22'
19'
17'
Javor pao u Makiškoj šumi

Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka. Pokazali su to mladi fudbaleri OFK Žarkova u derbiju kola protiv daleko iskusnijeg sastava Javora i zasluženo upisali četvrtu pobedu u sezoni. Sa trinaest osvojenih bodova, izabranici trenera Dejana Nikolića izjednačili su se sa Inđijom na čelnoj poziciji prvoligaškog karavana posle pet odigranih utakmica.

Prvo poluvreme proteklo je u lakoj terenskoj inicijativi gostiju, ali bez konkretnih šansi za vođstvo, sve do 42. minuta i kornera sa leve strane. Centrirao je Jevremović, a najviši u skoku na petercu bio Marko Momčilović i savladao Jevrića. Prethodno je ofanzivni vezista OFK Žarkova Damjan Gojkov šutirao sa 20 metara pored stative.

Primljeni gol nije poremetio Žarkovčane, koji su u drugom poluvremenu pružili najbolju partiju u dosadašnjem delu prvenstva i oborili na kolena jednog od glavnih favorita za plasman u elitno društvo. Početak su obeležile prilike Tanka za Javor i Milića za domaći sastav, a lepu priliku za OFK Žarkovo imao je Zuvić u 59. minutu posle prodora sa desne strane, šut je završio pored stative. Malo kasnije i Dostanić je pokušao udarcem glavom, loptu je uhvatio Lazović.

Preokret je krenuo od 70. minuta i penala za OFK Žarkovo posle prekršaja Jevremovića nad Zuvićem, ujedno je bek Javora dobio drugi žuti karton i put u svlačionicu. Siguran sa 11 metara bio je rezervista Dostanić. Gosti su zaigrali ofanzivnije u pokušaju da pobede, ali su u finišu posustali sa igračem manje. Posle kontranapada i greške odbrane Javora, Zuvić je ostao sam u šesnaestercu i doneo vođstvo domaćinu.

Pred kraj, opravdano su isključeni Zuvić iz OFK Žarkova i Vico iz Javora. Zuviću je pokazan drugi žuti, a Vicu direktan crveni karton. Derbi je opravdao očekivanja, šteta je samo što nije bilo više gledalaca na terenu u Makiškoj šumi, imali bi šta da vide.

Jovanović (OFK Žarkovo) i Balabanović (Javor Matis) Foto: Darko Đorđević za OFK Žarkovo

OFK ŽARKOVO – JAVOR MATIS 2:1 (0:1)

STADION: U Makiškoj šumi. GLEDALACA: 150. SUDIJA: Nikola Petrović (Šajkaš). POMOĆNICI: Nemanja Todorović (Jagodina) i Nikola Obradović (Rača). ŽUTI KARTONI: Dukić, Gojkov, Ilić, Nikolić, Dostanić, Zuvić (OFK Žarkovo), Jevremović (Javor). CRVENI KARTONI: Zuvić (OFK Žarkovo), Jevremović, Vico (Javor).

STRELCI: Dostanić (iz penala) u 70. i Zuvić u 85. za OFK Žarkovo, Momčilović u 42. minutu za Javor.

OFK ŽARKOVO: Jevrić, Ilić (od 46. Obrenović), Dukić, Ignjatović (od 90. Milikić), Delević, Milić, Jovanović (od 87. Stojanović), Nikolić, Gojkov (od 75. Mićić), Čarapić (od 46. Dostanić), Zuvić.

JAVOR MATIS: Lazović, Vico, Jevremović, Nikolić (od 70. Tričković), Tanko (od 70. Odita), Petrović, Momčilović, Grabež, Eliomar (od 62. Maričić), Zvekanov (od 64. Dimitrijević), Balabanović.