Voša teško do tri boda na Karaburmi

Osokoljeni posle prošlonedeljne pobede u Kragujevcu mladi ˝Romantičari˝ su ušli ambiciozno i bez respekta u duel sa jednom od ekipa iz samog vrha. Poveli su u 18. minutu preko Mikana, a nakon upotrebljivog centaršuta Bratića. Centarfor domaćih se našao između dva odbrambena igrača gostiju, sjajno odreagovao i glavom poslao loptu u gol.

Vojvodina od primljenog gola pokušava odlučnije da krene ka golu domaćih, a najozbiljniju priliku ne koristi Ivanović u 26. minutu, kada nije najbolje reagovao na ubačenu loptu sa strane i sa udaljenosti od 6-7 metara prebacio gol. Za razliku od prvog poluvremena kada je OFK imao više loptu u nogama, Voša u nastavku preuzima posed i organizovanije napada, dok su se domaći opredelili isključivo na kontranapade.

Gosti dolaze do izjednačenja u 56. minutu. Na centaršut Mirića najbolje je odreagovao Šavija ćušnuvši loptu u gol sa 2 metra kraj ukopanog Gudžulića koji je ostao na gol liniji. U 65. minutu ponovo Mirić lepo centrira, a Vukašin Bogdanović sa 5-6 metara šutira glavom, ovaj put Gudžulić paradom zaustavlja udarac.

Odlučujući detalj na utakmici se zbio u 77. minutu kada gosti dolaze do pobedonosnog pogotka. Slobodan udarac je izveo agilni bek Vojvodine Mirić, stvorila se velika gužva u 10 metara od gola, Jelenković je šutirao, mada ne jako, a Gudžulić se spetljao na gol crti i umesto u polje loptu smestio u sopstvenu mrežu.

Do kraja beležimo po šansu na obe strane. Prvo u 2. minutu nadoknade Đorđević sa oko 20 metara pogađa gornji deo prečke gola Vojvodine i lopta odlazi u gol aut. Posle 2 minuta na drugoj strani terena Jovanović idealno pronalazi Rankovića, ovaj izlazi oči u oči sa Gudžulićem koji biva uspešniji odbranivši mu šut sa 7 metara. Nerešen rezultat bi možda bio najpravedniji rezultat ove utakmice, ali sreća i umeće su ovog puta bili više na strani gostiju iz Novog Sada. ˝Romantičari˝ mogu da žale za prosutim bodovima, ali ako nastave sa ovakvom igrom ne bi trebali imati problema oko opstanka.

OFK BEOGRAD - VOJVODINA 1:2 (1:0)

STADION: Omladinski stadion. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Stanojević Goran i Karadžić Miloš. STRELCI: Mikan 18.min (OFK Beograd), Šavija 56.min i Gudžulić 77.min (a.g.) (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Bratić, Nedeljković i Ivaniš (OFK Beograd), Luković i Kokanović (Vojvodina).
OFK BEOGRAD: Gudžulić, Bratić (Ranković), Nedeljković (Živanović), Bogićević (Jovanović), Mitrović, Đermanović, Jovičin, Avramovski, Mikan (Đorđević), Radinović, Ivaniš (Popović).
VOJVODINA: Vidaković, Mirić, Luković, Jelenković, Ve.Bogdanović, Kokanović (Pirgić), Miletić, Kabić (Pantić), Vu.Bogdanović (Radmilović), Šavija (Blagojević), Ivanović (Tedić).