Poraz Vojvodine u prvom duelu IHL karavana

Na startu IHL Å”ampionata Vojvodina je izgubila od Slavije Junior 6:4, iako su veći deo meča imali prednost, ali nisu imali snage da dovrÅ”e započeto i od 3:1 stigli do poraza od 6:4.

Vojvodina ā€“ Slavija 4:6 (1:1, 2:1, 1:4)

Dvorana SPENS. Gledalaca: 200. Sudije: Nedeljković, Đ. FazekaÅ”, T. FazekaÅ” i Požar. Strelci: 1:0 David TomaÅ”ević (2:56), 1:1 Jure Primar (14:13), 2:1 Beret Kol (22:04), 3:1 UroÅ” Bjelogrlić (27:41), 3:2Ā  Nejc Ilovar (30:22), 3:3 Nik Truden (40:10), 3:4 Nik Sitar (50:38), 3:5 Nik Truden (54:56), 4:5 SiniÅ”a Pajić (58:54), 4:6 Andraž KompolÅ”ek (59:40). Isključenja: Vojvodina 16, Slavija 18 minuta.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, I. Belić, EkmeŔčić, Jerković, Marković, Milićević, Nikolić, Pajić, M. PuÅ”ac, N. PuÅ”ac, Radosavljević, Stefanson, TomaÅ”ević, Vučurević.

SLAVIJA JUNIOR: Pavlič, Sotlar, Batič, Čampa, Černe, Ilovar, KompolÅ”ek, Lapornik, Miklavčič, Pretnar, Primar, PuÅ”enjak, Ščap. Sitar, Skerlep, Truden, Vidic, ŽnidarÅ”ič.

Oklopnici Vojvodine fenomenalno su otvorili meč protiv Slavije Junior, već u trećem minutu golom Davida TomaÅ”evića poveli su sa 1:0, ali radost Lala nije dugo trajala. Jure Primar izjednačuje rezultat, pa se na prvi odmor odlazi sa po pakom u svakoj mreži. Nastavak donosi novu radost domaćina, Beret Kol (22:04) i UroÅ” Bjelogrlić (27:41) dovode Vojvodinu u prednost od 3:1. Zbog visoko podignute palice SiniÅ”a Pajić odlazi da ā€žgrejeā€œklupu, a brojčanu prednost na ledu koristi Nejc Ilovar (30:22) i smanjuje razliku na 3:2.

Posle samo par dana provedenih na ledu, hokejaÅ”i Vojvodine nisu imali dovoljno snage u klizaljkama, pa spremniji gosti iz Slovenije golom Nika Tudena posle samo 10 sekundi igre u trećem delu izjednačuju na 3:3, a Nik Sitar donosi gostima prednost od 4:3. Nik Tuden joÅ” jednom je matirao Adama Bukebuma za 5:3, da bi SiniÅ”a Pajić u 59. minutu dao nadu Lalama da mogu do izjednačenja i produžetka. Posle izlaska golmana Vojvodine, Andraž KomploÅ”ek stavlja tačku na prvi duel dvomeča Vojvodine i Slavije, pakuje pak u praznu mrežu i postavlja konačnih 6:4 samo 20 sekundi pre kraja utakmice.

Izvor:Ā hockeyserbia.com