Vojvodina
Steaua
Izviđač
RK Vojvodina namučila Zagrepčane!

Rukometaši Vojvodine izgubili su u Novom Sadu od PPD Zagreba sa 23:20 u utakmici 4. kola SEHA Gazprom lige. To je treći poraz, uz jedan trijumf u regionalnom takmičenju. U narednom kolu naš tim će gostovati Vardaru u Skoplju 2. oktobra.

Vojvodina je maestralno odigrala prvo poluvreme. Deset minuta lošeg nastavka koštala je našeg tima neizvesnije završnice, možda i bodova. Zagrebu je serija od 5:1 bila dovoljna da se odlepi, naš tim je sustigao rivala na minus tri u završnici meča za konačan rezultat – 20:23. Vojvodina je ovaj meč odigrala bez nekoliko ključnih igrača poput Prodanovića, Trkulje i Nikolića zbog povreda. Debitovao je najnovije pojačanje desni bek Milan Mirković. Naredni meč Vojvodinu očekuje gostovanje još jednom evropskog prvaku, Vardaru.

RK Vojvodina – PPD Zagreb 20:23

Slana Bara: 1 000 gledaoca

Sudije: Peter Brunovsky i Vladimir Čanda (Slovačka)

Delegat: Jan Rudinsky (Slovačka)

RK Vojvodina: Nicić, Perović, Verkić 12 obrana; Ovčina 1, Milić 2, Mirković, Čelica 1, Potpara 1, Anđelković, Marijanac 2, Ratković 3, Prodanović, Tomić, Stanković 4, Milašević 1, Grozdanić 5

PPD Zagreb: Jović, Kastelic 8 obrana; Ereš 2, Mrakovčić, Božić-Pavletić 1, Kontrec, Burić 4, Sršen 1, Horvat 5, Šušnja 2, Potočnik, Jotić 1, Ravnić, Qerimi, Mandić 3, Bičanić 4