Milan Spremo 23
20'
Pobeda posle tri uzastopna remija
25.11.2018 FK Spartak

Fudbaleri Spartaka izvojevali su pobedu nakon tri uzastopna remija. U meču 17. kola Super lige savladali su Bačku kao domaćini u Kuli sa 3:0.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti već u 3. minutu, preko Spremo Milana koji je zapretio sa leve strane, loptu poslao u suprotan ugao ali i za malo bio neprecizan. Spartak je nakon toga preuzeo terensku inicijativu i pritiskao odbranu Bačke. Subotičani su ozbiljno zapretili u 20. minutu, Milošević je odlično uposlio Obradovića čiji šut golman Zogović zaustavlja pravom golmanskom bravurom. Domaći su do prednosti došli nakon pola sata igre i to auto golom. Milošević je oduzeo lopti igraču Bačke i sa same korner zastavice sa desne strane loptu uputio u peterac protivnika. Denković je promašio loptu  što je iznenadilo Ilića koji je nespretno šalje u dolnji levi ugao svog gola. Do kraja poluvremena Čečarić je mogao da udvostruči prednost, međutim lopta nakon njegovog šuta glavom završava iznad prečke.

Nakon desetak minuta u nastavku utakmice subotičani su rešili pitanje pobednika. Denković je izveo korner u 56. minutu sa desne strane, odbrana bačke je loptu izbila iz šesnaesterca ali ona dolazi do Obradovića koji je volejom šalje u mrežu za 2:0. Konačan rezultat postavio je Milošević u 68. minutu koji je iskoristio dubinski pas svog saigrača, prevario golmana Zogovića i loptu pored njega poslao u mrežu za 3:0.

Spartak Ždrepčeva krv – Bačka 3:0 (1:0)

Stadion “Milan Sredojević” u Kuli. Gledalaca: oko 200. Sudija: Bojan Nikolić. Strelci: 1:0 (30. Ilić autogol), 2:0 (56. Obradović), 3:0 (68. Milošević).

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Kerkez, Ćalasan, Vukčević, Šimura, Glavčić, Čečarić, Denković, Milošević (81 Howels), Obradović (89. Đenić).

OFK Bačka: Zogović, Jovanović, Ilić, Bjeloš, Spremo, Pantić (60. Kojić), Arsić (53. Katanić), Radinović, Mladenović, Makarić, Čeković (80. Trivunović).