Sinđelić
Zmaj

Prva beogradska liga: Šumadinac (B) - 13. Maj 1:1

13.03.2018 Bojan Koturović

U okviru 14. kola Prve beogradske lige,grupa A snage su odmerili FK Šumadinac iz Bečmena i 13. Maj iz Zemuna. Domaćin je dobro počeo meč.Igrao se već 6. minut kada je posle dodavanja Tadića,Mraović odličnim centrašutom pronašao Nakića,kojim nije bilo teško da savlada golmana gostiju Dimitrijevića.13. Maj je zbog povrede Lalića u 8. minutu bio prinuđen da izvrši prvu izmenu.Ušao je Majstorović.Šumadinac je vršio pritisak do 20. minuta.Od tog minuta gosti su krenuli nešto agresivnije.Imali su nekoliko odličnih šansi ali golman Šumadinca  je bio siguran.Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0 u korist domaćina.

Drugo poluvreme 13. Maj je počeo dosta ofanzivnije.Igrao se 67. minut kada je posle izvedenog kornera koji je izveo Pantić,najviši u skoku bio Vujčić,koji je sa druge stative loptu poslao u gol Šumadinca.Do kraja meče obe ekipe su imale šansu da povedu,ali je na kraju ipak ostalo nerešeno.

Sledećeg vikenda Šumadinac ima veoma teško gostovanje Komgrapu,koji je drugi na tabeli.13. Maj će na svom terenu dočekati Poštar Zvezdara.

FK Šumadinac (Bečmen) - 13. Maj (Zemun) 1:1 (1:0)

Gledalaca: 50. Sudija: Sava Arsić (Beograd) 7, Strelci: Nakić u 6. za Šumadinac, Vujčić u 67. minutu za 13. Maj. Žuti kartoni: Marković,Jevtić,Mraović (Šumadinac), Majstorović,Vujčić,Bojić (13. Maj). Igrač utakmice:Milojević (Šumadinac).

Šumadinac: Milojević 7,5 ,Nikolić 6,5 ,Stevanović 6 ,Stojkoski 6 ,Jevtić 6,5 , Poznanić 6,5 (Krnjaić 6,5) ,Nakić 7 (Marković - ), Lazarević 6 , Mraović 7 ,Jovanović 6 ,Tadić 6,5.

13. Maj: Dimitrijević 6,5 ,Mandić 6,Radan 6,5 (Popović - ) ,Ivantić 6,Marković 6,5 ,Vujčić 7,Pantić 6,Lukić 6,5 ,Bojić 6 (Blagojević - ), Arnaut 6,5 ,Lalić - (Majstorović 6).