30'
29'
10'
Mačva bez bodova u prvenstvenoj utakmici sa Crvenom zvezdom

Šapčani su u prvenstvenoj utakmici 28. kola Super lige Srbije uprkos izuzetno hladnom vremenu oborili lični rekord posećenosti, pa je tako igrače Mačve i pored poraza u susretu sa ekipom Crvene zvezde sa tribina pozdravilo  9.000 navijača!

Crvena zvezda je iz Šapca odnela tri boda zahvaljući pobedi od 0:2 (0:0), golovima Adžića u 65. i Bena u 75.minutu. Najbolja šansa u prvom delu vidjena je u nadoknadi, kada je nakon kontranapada Mačva imala priliku za vođstvo. Nenad Gavrić je prošao po levoj strani, obišao golmana Zvezde Milan Borjana i šutirao iz mrtvog ugla. Međutim loptu je pred golom izbacio Le Talek.

U drugom delu igre takođe mnogo prekida. Zvezda je povela u 65. minutu golom Adžića iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. Na asistenciju Aleksandra Pešića, u 75. minutu Ben Mohamed postiđe I drugi gol za crveno-bele.

Sudija Petar Piper iz Čačka, igračima šabačke Mačve dosudio je osam žutih kartona, od čega je šest svirano u prvom poluvremenu. Gostima je u drugom delu igre po odluci Pipera pripalo šest kartona.

Na konferenciji za novinare, šef Stručnog štaba Crvene zvezde, Vladan Milojević kaže da je u odnosu na KUP utakmicu danas mnogo toga bilo bolje u igri njegovih momaka. “Ovo je Mačvin pečat, zaista nije prijatno ni lako igrati u Šapcu, Mačva je jedna disciplinovana, agresivna ekipa, jednostavno mi nismo imali drugi izlaz u sredu, ispali smo iz KUP-a. Ostalo nam je prvenstvo, napravili smo dobru analizu I mislim da je danas dosta toga dobro štimalo, s obzirom da I uslovi za igru nisu baš bili idelani. U svakom slučaju, ono što mi je jako drago je da su igrači danas pokazali karakter, želju, htenje I ono što mi je posebno drago to su naši navijači. Došli su u velikom broju I dali nam energiju. Imamo dve nedelje da se odmorimo dobro, imali smo samo 18 igrača u protokolu, nadamo se da će nam se polako vratiti I ostali igrači. Mačvi želim sve najbolje u daljem prvenstvu I da ostvare zacrtane ciljeve u ovoj godini”, rekao je Milojević.

Šef struke crveno-crnih, Dragan Aničić čestitao je ekipi Crvene zvezde na pobedi, igračima Mačve na disciplini I prikazanoj igri, a publici na velikoj podršci sa tribina. “Crvena zvezda je danas iskoristila šanse I zasluženo pobedila. Mojim igračima čestitam na disciplini I prikazanoj igri svih ovih 90 minuta, mislim da smo I danas pokazali da možemo da se nosimo sa svim ekipama u ligi, kao I verovatno budućim šampionom. Neki ključni trenutak za nas je bio 45. minut gde smo imali dobru šansu da utakmicu uvedemo u neki drugi tok, nismo to iskoristili, ali nemamo za čim da žalimo. Dali smo sve od sebe I mislim da smo publici koja je došla u ovako velikom broju priredili jedan pravi fudbalski spektakl I ako ovako budemo nastavili, neće biti zime za nas. Vladi I njegovim igračima želim puno sreće u nastavku I da ostvare cilj koji sigurno imaju, osvajanje titule”, istakao je Aničić.

MAČVA:Puletić, Pejović, Tošić, Ivić, Jovanović, Obrovac, Adamović, Gavrić, Jeremić, Ristivojević, Matić. Igrali su još: Lazar Vladisavljević, Nikola Milinković I Branislav Marković.

Žuti kartoni: Miloš Adamović 10.min, Filip Pejović 29.min, Nenad Gavrić 30.min, Nenad Jovanović 31.min, Bojan Matić 42.min, Lazar Ivić 44.min, Mladen Lazarević 70.min i Lazar Vladisavljević 73.minut.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Le Talek, Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić, Ben, Milijaš, Adžić, Pešić. Igrali su još: Slavoljub Srnić, Nemanja Radonjić I Luka Ilić.

Žuti kartoni: Ben Mohamed 56.min, Milan Borjan 56.min, Luka Adžić 65.min, Nemanja Supić 67.min, Marko Gobeljić 77.min I Nenad Milijaš 87.min.

U narednom 29. kolu, šabačka Mačva gostuje ekipi Borca u Čačku. Utakmica se igra nakon reprezentativne pauze, 31. marta.