Karađorđe
Sloga
Sloboda (Č)
Zona Morava: Pobeda Radničkog za jesenji tron!

Fudbaleri Radničkog ne znaju za milost prema svojim rivalima. U ovom kolu u Kovačima savladali su ekipu Aresenala iz Kragujevca i sada ozbiljno ulaze u najuži izbor za osvajanje jesenje titule u Zoni Morava. Od samog početka domaćini su krenuli silovito a prvu priliku za pogodak imao je centarfor Kastratović u 3. minutu posle solo prodora po desnoj strani ali je u završnici bio sprečen od Rafailovića solidnog vratara ekipe iz Kragujevca. A onda kada se tome malo ko nadao sa dvaesetak metara opalio je Milojević i uhvatio na "pogrešnoj nozi" golmana Aresenala pa je lopta završila u donjem desnom uglu - 1:0. I dalje su puleni trenera Draka Lukovića atakovali ka golu protivnika ali do odmora nije bilo izglednih šansi za pogodak.

Gol Trnavca za sigurnu pobedu i tri boda

U nastavku gosti su zaigrali znatno bolje i angažovanije ali bez završnice koja bi mogla da zabrine ekipu Radničkog. U šestom minutu nastavka posle brze kontre po levoj strani Kastratović asistira iskusnom Trnavcu koji postiže efektan pogodak lobom sa desetak metara - 2:0. I to je bilo sve. Radnički je bio bolji rival a gostima sve čestitke na požrtvovanoj igri. Pokazali su da su samo igrom nesrećniih okolnosti na samom dnu tabele.

Borba za svaki deo terena u Kovačima Foto: STOLE

RADNIČKI - ARSENAL 2:0 (1:0)

Igralište u Kovačima. Gledalaca 150. Sudija: Uroš Grujović (Ivanjica) 7. Strelci: Milojević u 16. Trnavac u 51. (Radnički. Žuti kartoni: Brkljač, Milojević (Radnički), Todorov, Antić, Terzić (Arsenal). Igrač utakmice: Milutin Trnavac (Radnički).

Radnički: Jorgić -, Đokić 7, Radosavljević 7, Gligorijević 6,5 (Erak -), Milutinović 6,5, Mijailović 7 (Gašić -), Brkljač 7, Stevanović 6,5 (Milić -), Kastratović 7, Trnavac 8, Milojević 7,5

Arsenal: Rafailović 7, Jovanović 6 (Janjoš -), Lazarević 6,5 (Milovanović -), Baraš 7, Ivković 6, Todorov 6, Stević 6,5, Obradović 6, Đurić 6 (Terzić 6), Antić 6,5, Otović 6.