I Bačka "arhivirana"

Ono što je šef stručnog štaba Nišlija, uoči utakmice na gostovanju u Bačkoj Palanci, obećao, ispunjeno je. Radnički je ostvario pobedu, upisao nova tri boda, i u poslednjih pet utakmica, od mogućih petnaest, osvojio trinaest bodova. Peti put zaredom protivnički golman je dva puta vadio loptu iz mreže.

Arsić - golom u 82. m. doneo pobedu Radničkom

Radnički je napao od prvog minuta u nameri da ostvari prednost i to mu je pošlo za rukom već u 13. minutu, kada je golom Kojića poveo. Saša Stojanović je oduzeo loptu na sredini terena, idealno uposlio Kojića, koji je u pravom momentu utrčao u šesnaesterac i savladao Konovalova.

Domaćini se nisu predavali, ali se čini da je važnost utakmice učinila svoje. Previše nervozno su ušli u meč, pa im je sudija Nikolić pokazao četiri žuta kartona. Zbog dobijenog drugoga žutog kartona, pri kraju prvog poluvremena, lišeni su bili pomoći najiskusnijeg igrača Veseljka Trivonuvića tokom drugog dela utakmice.

Ipak, domaći fudbaleri, i ako brojčano slabiji, nisu se predavali i već u 49. minutu poravnali rezultat na 1:1. Nakon lepe kombinacije domaćih po levoj strani, Luković se našao na pravom mestu i savladao Zogovića.

foto - FK Bačka

Pojačao je tempo Radnički nakon primljenog gola, ali nekoliko izglednih šansi nisu realizovali Kojić, Arsić i Travančić.

Pobedu Radničkom je doneo Lazar Arsić pogotkom u 82. minutu.  Volkov je odlično prošao po levoj strani i sa korner linije zavrnuo u srce šesnaesterca, Kojić je propustio loptu kroz noge, ona je došla do Arsića koji je odlično reagovao i savladao ruskog golmana.

Do kraja utakmice, Radnički je mogao da povisi vodjstvo, ali je Rus Konovalov izašao kao pobednik u duelu sa Travančićem, u 86. minutu. U situaciji kada se našao sam pred golmanom Bačke, napadač Radničkog je dobro šutirao, ali je bivši golman Nišlija sjajno reagovao i spasio svoju mrežu.

Sledi reprezentativna pauza, a prvenstvo se nastavlja 01.04. 2017. Na programu će biti 28. kolo Superlige. Radnički je domaćin Partizanu, a ekipa Bačke gostuje Radniku u Surdulici.

Milan Rastavac - trener Radničkog

Strateg niškog tima Milan Rastavac bio je zadovoljan ostvarenim rezultatom:

“Znali smo da nas čeka težak posao, da ćemo naići na agresivnog i motivisanog rivala i mislim da smo se dobro spremili za takav ambijent. Bilo je delova igre u kojima smo dominirali, delom baš i nisam zadovoljan, naročito u periodu od našeg vođstva do izjednačenja. U par situacija smo bili brzopleti, u par nedovoljno koncentrisani, ali, sve u svemu, najvažnije je da smo osvojili tri vredna boda koji nas ostavljaju u vrhu tabele i omogućavaju nam da se u miru spremimo za iskušenja koja nas čekaju u poslednja tri kola” – rekao je trener niškog tima.

OFK BAČKA – FK RADNIČKI NIŠ 1:2 (0:1)