Jagodina
Župa 54
Prva pobeda Metalca

Metalac Asko Vidak je, u 3. kolu Prve lige Srbije, zabeležio prvu pobedu pred svojom publikom i u ovoj sezoni, pobedivši pred oko 200 gledalaca u Domu sportova u Futogu, ekipu Zlatara iz Nove Varoši. Rukometaši Metalca pružili su večeras dobru partiju, iako je tokom meča u igri bilo oscilacija.
Na samom početku meča sjajan start koja je rezultirala prednošću od 4 gola. Varošani su večeras samo jednom uspeli da se približe vođstvu domaćina i to pri rezultatu 9:8. Pred kraj prvog poluvremena futoški "beli" uspeli su da prokockaju četri gola prednosti, koje su u međuvremenu stekli, i završe prvi deo sa dva gola prednosti (14:12).
U drugo poluvreme futožani ulaze mnogo sigurnije i na sredini drugog dela prave prednost od 8 golova. Pet minuta pred kraj utakmice popušta koncentracija domaćina i rukometaši Zlatara uspevaju da ublaže poraz i smanje prednost Metalca na 4 gola.Na kraju odličnih 34:30 za domaćina. Igrač utakmice zasigurno bio je golman domaćina, koji je fenomenalnim odbranama doprineo pobedi svoje ekipe. Metalac u 4. kolu Prve lige igra pred Kruševačkom publikom sa Napredkom.