Sloven
Rudar
Napredak (P)
PFL Sremska Mitrovica: Hrtkovci - Hajduk (D) 1:2

Bila je to veoma sadržajna utakmica sa tri pogotka, mnoÅ”tvom propuÅ”tenih prilika, dva isključenja itd. Krenimo redom. Već na samom otvaranju utakmice DivoÅ”ani su maksimalnom angažovanoŔću na svakom delu terena stavili na znanje svom danaÅ”njem domaćinu da ih danas interesuje samo pobeda. Prvi je zapretio Babić. Preciznim udarcem sa 20-ak metara pod prečku naterao je golmana domaćih da interveniÅ”e i izboksuje loptu u korner. Prekid sa desne strane izvodi Jovanović, specijalista za takve situacije, a na prvoj stativi Lazić manirom iskusnog strelca Å”alje loptu glavom iza leđa Milana Čiče za vođstvo gostiju od 0:1. Samo dva minuta kasnije isti akteri su bili u centru pažnje. Jovanović sa viÅ”e od polovine terena Å”alje teledirigovanu loptu u dubinu ka Laziću koji beži svojim čuvarima, ali se za novi pogodak isprečila stativa. Domaći prete nakon prekida, ali M. Simovljević iz veoma povoljne situacije nespretno pogađa samo prečku, da bi nakon odbitka i Å”uta S. Simovljevića lopta zavrÅ”ila u rukama Đurića. Sredinom prvog dela domaći ponovo pogađaju prečku, tačnije S. Simovljević nakon dobrog prodora Pjevca. Ipak, na odmor se otiÅ”lo rezultatom 1:1. Odbrambeni igrač gostiju Pavlović mirno je reÅ”io situaciju ispred svog kaznenog prostora i glavom uputio loptu ka svom golmanu Đuriću, koji za trenutak biva neoprezan i lopta mu odlazi u mrežu za veliko slavlje domaćih i nevericu gostiju.

Umesto da iskoriste psiholoÅ”ku prednost domaći u drugom delu nepotrebno troÅ”e energiju na oÅ”tre startove. ā€žNajistaknutijiā€œ je bio Pjevac koji u 53. minutu oÅ”tro sa namerom startuje na kapitena gostiju pa mu sudija opravdano pokazuje crveni karton. Malo blaži bio je kapiten Nikolić nakon starta nad golmanom Đurićem ali se provukao bez disciplinske mere, dok je Mandić, nakon Å”to ga je DraÅ”ković faulirao, i opravdano ā€žzaradioā€œ žuti karton, reÅ”io da sam deli pravdu pa je zamenika kapitena gostiju odgurnuo ka ogradi terena za čega mu je pokazan samo žuti karton. Pre kraja u svlačionicu je morao i stoper gostiju Slavković zbog dva žuta kartona (prigovor sudiji i namerno igranje lopte rukom). Između svih tih deÅ”avanja gosti uspevaju da kazne domaće novim pogotkom. DraÅ”ković je u 61. minutu, nakon Å”to je prihvatio jednu loptu iz prve odigrao ka Laziću, koji ponovo biva neumoljiv i majstoski trese mrežu za konačnih Hrtkovci ā€“ Hajduk 1:2. U finiÅ”u meča domaći bacaju sve karte na napad, ali nisu uspeli da stignu do izjednačenja. Najbliži tome bio je Savić, koji je u pokuÅ”aju da lobuje golmana gostiju pogodio prečku pa su bodovi zasluženo pripali gostima iz DivoÅ”a.

Sudijska trojka je imala veoma težak zadatak na danaÅ”njoj utakmici i ako ni zbog čega drugog zaslužuju pohvale za objektivno suđenje Å”to potvrđuje i stisak ruke većine aktera po zavrÅ”etku utakmice. Ā

Hrtkovci (Hrtkovci) - Hajduk (DivoÅ”) 1:2 (1:1)

Gledalaca 200, sudija Branislav Grozdanić (Ogar) 7. Strelci: Pavlović autogol u 42. minutu (Hrtkovci), a Lazić u 12.i 61. minutu (Hajduk). Crveni kartoni: Pjevac u 53. minutu (Hrtkovci), a Slavković u 69. minutu (Hajduk).

Hrtkovci: Čiča 6, Mandić 5, Å opalović 5, M. Simovljević 6, Nikolić (K) 6, S. Simovljević 6, Savić 7, Otržan 5, Pjevac 7, Međed 6, Vujić 6.Ā

Hajduk: Đurić 6, Maričić (K) 7 (Radosavljević), Pavlović 6, Babić 8 (DraÅ”ković), Slavković 7, Stankić 7, Trebovac 7, Zeljković 8, Lazić 9, Jovanović 9, Ilić 8 (Avramović).

IzveÅ”tač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija.

Fudbal Fudbal PFL Sremska Mitrovica Hrtkovci Hajduk (D)