Sloboda je uspela da se odbrani i ako je igrala sa desetoricom od 72 minuta.
pre 8 godina 1 Ā· 0

PLS: Siguran bod Slobode

19.03.2016 fksloboda.org

Proleter NS - Sloboda 0:0. Sigurna igra poslednje linije, donela joÅ” jedan pozitivan rezultat na startu proleća. Jeremić izgradio, ali i propustio Å”ansu utakmice. Naredne nedelje dupli program na Begluku.

Na slici: Dobra igra defanzivaca. (arhivska)

Oblaci su nestajali iznad Slane Bare pred sam početak utakmice, pružajući idealne vremenske uslove za igru ā€“ blizu onima koji su vladali u Užicu proÅ”le subote. Sloboda je, u plavim dresovima, izaÅ”la na teren u sledećem sastavu: Tasić, Miličić, Babić, Milekić, Vučković, Milanović, Tasić,
Đorđević, Vukojičić, Petrović, Jeremić. Izmene: Tasić- Đurić (68); Jeremić ā€“ Emeka (74), Vukojičić ā€“ Čumić (90+2).

Fudbal se igrao od prvog minuta, taktika ga nije sputavala. Međutim za veća uzbuđenja nedostajalo je viÅ”e umeća, pa u prvom delu beležimo po jednu neÅ”to ozbiljniju priliku na obe strane. U prvoj situaciji, iz 25. minuta, Tasić je opasan udarac sa ivice Å”esnaesterca poslao u korner. Petnaest minuta kasnije, drugi Tasić dobro otvara kontru Slobode, Jeremić je nastavlja uposlivÅ”i Vukojičića. Napadač Rosonera daje povratni pas Milanovicu, koji iz dobre pozicije upućuje prilično loÅ” Å”ut koji golman domaćih relativno lako brani.

Bilo je jasno da se igra utakmica od jedne "prave" Å”anse, a nju je nažalost propustila Sloboda na startu drugog dela. Jeremić je ukrao loptu poslednjem igraču odbrane, ali je loÅ”e povukao. Iako pod pritiskom i dalje je bio u vrlo dobroj situaciji, ali upućuje prilično loÅ” udarac i golman uspeva da zaustavi loptu. Proleter je od tada bio sve opasniji, ali nije imao Å”anse pored naÅ”e, danas odlične, poslednje linije. Stvar se zakomplikovala u 70. minutu, kada je Vučković dobio drugi žuti karton. Ovaj detalj je intezivirao ciljeve ekipa, ali ni malo nije uticao na tok meča, te Sloboda sigurnom igrom dolazi do joÅ” jednog vrednog boda na strani.

Vrlo dobar start sezone u sredu čeka snažnu potvrdu ili pada u vodu. U neatraktivnom terminu (o sramoti smo pisali u prethodnoj vesti), od 14:30, na Begluk stiže Dinamo iz Vranja.