Jedinstvo Vladimirci 1924
Antimon
SLZ: Metalac (K) - Radnički Stobeks 1:0
01.11.2008 G.Ćirović

Posle borbenog, pravog prvenstvenog duela dva prilično ravnopravna rivala, Metalac je golom kapitena Anđelkovića u 90. minutu ipak potpuno zasluženo savladao Radnički Stobeks i prekinuo seriju nesupeha.
 Početno ispitivanje snaga trajalo je dvadesetak minuta, a onda su Kraljevčani zapretili preko Sazdova, čiji je oštar šut sa oko trideset metara Divljaković izboksovao u korner. Do vodećeg gola gosti su mogli da stignu u 27. minutu, ali je Novaković mlako šutirao pravo u Gavrilovića, kao i šest minuta kasnije kada je dobro centrirao Milutinović, a Tadić glavom šutirao pored gola.
 Iako je Radnički posle odmora prvi propustio dobru priliku kada je u 47. minutu za malo neprecizan bio Atanacković, drugo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji ekipe sa kraljevačke Ložionice. U 56. minutu Ribać je dobro šutirao glavom, ali je bek gostiju Sredojević sa gol linije loptu izbacio u korner. Desetak minuta kasnije, raspoloženi Vasović je napravio pravi slalom kroz odbranu gostiju i posle serije efektnih driblinga, kada se našao sam ispred gola,šutirao preko prečke.
 Kako se utakmica bližila kraju, Metalac je sve žešće napadao, dok su gosti, čuvajući jedan bod, uglavnom odugovlačili sa igrom. U 90. minutu, Vasović je odlično izveo korner, golman Divljaković loše intervenisao i ispustio loptu, a u velikoj gužvi najbolje se snašao Anđelković i loptu poslao u mrežu - 1:0 i veliko slavlje domaćih igrača.

Kraljevo - Gledalaca: 500 Sudija: T.Đurović (Užice).
Strelac: Anđelković u 90. minutu. Žuti kartoni: Kuzmanović, Marković (Metalac), Ilić (Radnički Stobeks).

Metalac: Gavrilović, Planić (Kuzmanović), Ivanović (Stevanović -), Anđelković, Vasović, Ribać , Marković, Sazdov, Rakonjac (Belopavlović), Janićijević, Barjaktarević.

Radnički Stobeks: Divljaković , Vasić, Sredojević, Ilić, Andrić, Dišić (Aleksić), Milutinović, Atanacković, Tadić (Simić), Novaković (Filipović), Jovanović.

Igrač utakmice: Vasović (Metalac)