Turbina
Budućnost
IMT
Podvig Žarkovčana sa devetoricom na terenu

Prosečna igra oba tima u uvodnom meču 13. kola Srpske lige "Beograd" i pravedan remi, GSP Polet - Žarkovo 1:1 (1:0). Gosti su do boda stigli posle podviga, sa devetoricom igrača na terenu kraj Nebojša kule na Kalemegdanu.

Saobraćajci su poveli posle brzog kontranapada, ubojiti Krsmanović primio je loptu na liniji šesnaesterca između štopera gostiju i lob udarcem savladao Dejanovića. Utakmica je protekla u brojnim greškama na obe strane, najviše zahvaljujući neravnom terenu i gotovo nemogućim uslovima za igru.
Žarkovčani su u nastavku uz veliki podvig stigli do izjednačenja. Najpre su zbog psovanja sudije Neškovića isključeni levi bek Simić i vezista Krstonijević, da bi ulaskom u igru Vojnovića, gosti postali opasniji po gol GSP Poleta. U 73. minutu, rezervista Žarkova idealno je centrirao sa desne strane, a najviši u skoku bio štoper Filipović i zakucao loptu pod prečku. Do kraja utakmice, brojčano jači domaćini nisu stvorili ni „polušansu“.

GSP POLET - ŽARKOVO 1:1 (1:0)

Stadion GSP Poleta. Gledalaca: 100. Sudija: Nenad Nešković (Lazarevac) 6,5. Strelci: Krsmanović u 27. za GSP Polet, Filipović u 73. minutu za Žarkovo. Žuti kartoni: Mašović, M. Milovanović, Radojičić, M. Mladenović (GSP Polet), Ranđić, Savković, Simić, Filipović, Garić (Žarkovo). Crveni kartoni: Simić u 58. i Krstonijević (Žarkovo) u 61. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Filipović (Žarkovo).

GSP POLET: Korać 6,5, M. Milovanović 6 (od 85. Puzović -), M. Mladenović 6, Preradović 6,5, Petković 6, Ćirić 7, Stojanović 7, Mašović 6,5, Nešić 6,5 (od 68. Stamenković 6), Cvejić 6 (od 84. Radojičić -), Krsmanović 7.

ŽARKOVO: Dejanović 6,5, Filipović 7, Simić 6, Vico 7, Stojanović 6,5, Šipčić 6,5, Krstonijević 6, Garić 6,5, Savković 6,5 (od 85. Pajić -), Ranđić 6 (od 68. Vojnović 7), Dabić 6.