Dragocvet
Partizanski put
Jastrebac
I Kosanica pala u Varvarinu

Derbi dve neporažene ekipe u zoni ZAPAD ispunio je očekivanja velikog broja ljubitelja fudbala na stadionu Temnića. Domaći su počeli furiozno pa su već u 1 minutu preko Milana Markovića a minut kasnije i preko njegovog prezimenjaka Nikole  propustili priliku da već na startu obezbede ubedljivo vođstvo. Ipak terenska inicijativa im se isplatila tek u 32. minutu. Skraćeni korner sa desne strane izveo je Dušan Ćosić lopta je pogodila jednog odbrambenog igrača gostiju u ruku a sudija Milojković opravdano pokazao na belu tačku.Siguran realizator za vođstvo domaćih bio je Milan Marković. Gosti su retko prelazili na protivničku polovinu a iz jednog takvog napada u 40. minutu su izjednačili. Slobodan udarac sa nekih 35 metara izveo je Ilija Jovanović, loptu je kratko odbio golman domaćih Slobodan R. Marković, a  Gvozdenović taj odbitak poslao u mrežu za odlazak na poluvreme sa 1:1  Drugo poluvreme proteklo je u pravoj viktoriji na gol gostiju,doduše doprineo je tome i Ilija Jovanović koji je u 48. minutu poslat u svlačionicu zbog druge javne opomene. Promašivali su domaći i ono što se ne promasuje da bi  u 66. minutu posle odlične akcije Ackovića po desnoj strani lopta došla na levu na nekih desetak metara od gola ali samo metar dva od gol aut linije ali je Slobodan Z. Markovič prosto zakucao u  malu mrežicu odličnog Spalovića za veliku radost domaćih igrača i navijača. Domaći su nastavili sa ofanzivom a tačku na pobedu stavio je ljubimac navijača Miloš Mihajlović u 82. minutu posle odličnog pasa Sibinovića.

Milan Marković pogadja u 32. minutu sa bele tačke za vođstvo Temnića

REČ AKTERA

Darko Branković predsednik FK Temnića bio je jako nervozan za vreme utakmice  ali se na kraju video osmeh ,novinarima je samo prokomentarisao: "Mi smo kaznena ekspedicija, ka Srpskoj ligi preskočićemo sve prepreke. Aleksić trener Kosanice živa legenda Niškog Radničkog iz vremena polufinala kupa UEFA bio je kratak: Domačinima čestitam na pobedi,mojim igračima takodje na borbenosti. Bio je ovo pravi derbi" završio je Aleksić.

Foto album: Slobodan Simić

Radost fudbalera Temnića posle postizanja gola

Temnić- Kosanica 3:1 (1:1)

Strelci: 1:0 Milan Marković u 32. iz Ku,1:1 Gvozdenović u 40, 2:1 Slobodan Z. Marković u 66, 3:1 Mihajlović u 8.2 minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 400. Sudija  Dušan Milojković (Ćuprija) 7,5. Opomenuti igrači:Ćosić i Nikola Marković ( Temnić) i Spalović i Marković (Kosanica).Crveni karton: Ilija Jovanović (Kosanica ) u 48. minutu. Igrač utakmice: Radosav Aksentijeić (Temnić).

TEMNIĆ: Slobodan R. Marković 6,5, Stanojević 7, Ćosić 7, Pešić- (Slobodan Z. Marković 7), Žerjav 7, Simonović 7 (Mihajlović 7), Nikola Marković 7, Milan Marković 7, Acković 7, Aksentijević 7,5, Radosavljević 7 ( Sibinovič 7).

KOSANICA: Spalović 7,5, Marković 7, Pečaranin 7, Milićević 6,5, Ivić 6,5, Petrović 6 (Lukić 6,5), Jovanović 6, Milić 6,5, Cvetković 6, Jevtić 6, Gvozdenović 7 (Gajić-).

Predsednik Temnića Darko Branković: - Preskočena je još jedna prepreka

Lošu intervenciju Slobodana Z.Markovića u 40. minutu iskoristio je Gvozdenović za izjednačenje