Šumadija
Loznica

Mačva čuva prvo mesto

05.05.2014 Kinzi

Kiša, hladno vreme, borbena ekipa Jasenice nisu bili dovoljni da spreče fudbalere Mačve da izbore novu pobedu pred svojim vernim navijačima.  Fudbaleri Mačve su u meču 24. kola protiv Jasenice ostvarili ubedljivu pobedu koja ih ostavlja na vrhu tabele uoči samog finiša prvenstva u "Srpskoj ligi Zapad".

Već nakon pola sata igre domaći fudbaleri su stekli nedostižnu prednost od 3-0, a golove su redom postizali Matić u 7, Ristivojević sjajnim pogotkom iz kornera u 25, i Đukanović sa „bele tačke“ u 28. minutu. U drugom delu, domaćin je rutinskom igrom zadržao svoju prednost, koju je Matić uspeo i da poveća svojim drugim pogotkom u 49. minutu.

Na tabeli Mačva sada ima 52 boda, 4 više od prvog pratioca ekipe Loznice 1919 koja ima i utakmicu manje, odnosno 5 boda više od trećeplasiranog Poleta iz Ljubića

U sledećem 25. kolu "SLZ" Mačva ide u goste Mladom Radniku, dok Jasenica dočekuje drugog kandidata za prvo mesto ekipu Poleta iz Ljubića, a u ostalim susretima sastaju se:

Sloboda - Rudar,  Šapine - Loznica,  Bane - Šumadija,  Partizan - Jošanica ND 2011,  Železničar - Seljak,  Pobeda Beloševac - Krušik,  Mladi radnik - Mačva i Jasenica 1911 - Polet

Mačva - GFK Jasenica 1911  4:0 (3:0)

Mačva: Stepandić, Pejović, Spasenović, Vidić, Matić, Ristivojević, Đukanović, Jovanović, Milinković, M. Ilić, I. Radovanović.

Jasenica: Stanković, Petrović, Savić, B. Ilić, Mirović, Stojanović, Petković, Vasiljević, Nikolić, Popović, Jokić.