BSK
Borac
Stanišić
PFL Sombor: Železničari sa malo truda do novih bodova ŽAK - Sloga 2:0

Na otvaranju sezone u Somboru , fudbaleri ŽAK-a su savladali oslabljenu Slogu iz Čonoplje ,koja je igrala sa desetoricom igrača više od jednog sata,pošto je kapiten Kovač isključen u 27 minuti utakmice.Istini za volju somborci su propustili da gosta savladaju i sa golom više, jer je Nemanja Rančić promašio penal kod rezultata 1:0 za svoj tim. Inače ovu utakmicu domaćin će pamtiti po novim bodovima, a što se tiče same igre, izabranici trenera Smilanovskog se nisu proslavili. Na drugoj strani , gosti iz Čonoplje se nisu ni nadali povoljnijem rezultatu, a na kraju nisu ostavili loš utisak,jer brojčano slabiji, nisu mogli bolje proći od postignutog.

Oko stopedeset gledalaca,koji su se danas našli na tribinama igrališta kraj pruge u Somboru,  očekivalo je više od ove utakmice u kojoj je domaća ekipa imala ulogu favorita jer je trebalo osvojiti nove bodove,zadržati poziciju na tabeli, i revanširati se gostima iz Čonoplje za prošlojesenski poraz od 2:1. Međutim,domaći fudbaleri nisu u potpunosti ispunili očekivanja svojih navijača i znatno su podbacili u samoj igri a pogotovu kreatori igre i poslovođe koje su trebale doprineti igri sa više šansi pred golom gola Kozline.Prvi gol na utakmici pao je u 13 minuti,a bio je plod akcije gde je glavama lopta prebacivana do strelca  Smilanovskog, koji isto sa glavom završava akciju i šalje loptu u mrežu. Gosti su u trenutku postizanja gola reklamirali nedozvoljenu poziciju strelca, ali su sudije donele odluku da se krene sa centra.Dvadesetsedmi minut  je bio možda presudan za goste iz Čonoplje, jer su tada ostali bez svog kapitena i ponajboljeg igrača Kovača, koji je zaradio crveni karton i pre vremena otišao pod tuševe. Naime ,kapiten čonopljanaca je presekao jednu akciju opasnog Rančića, tako što ga je oborio sa leđa u kaznenom prostoru , a njegov start je sudija Vorkapić-Nastasić okarakterisao za najstrožiju kaznu  i crveni karton za prekršioca.U maloj gužvi, još su dvojica gostiju požutela posle ove odluke sudije, a najstrožiju kaznu, Rančić nije iskoristio.Njegov udarac sa kreča je zaustavila stativa. Do kraja poluvremena bez nekih ozbiljnijih šansi, a brojčano slabiji gosti dobro odolevaju i dobro čuvaju svoju mrežu. Nastavak utakmice u drugom poluvremenu,domaći fudbaleri žele da iskoriste za efikasniju igru i da poprave utisak iz prvih četrdesetpet minuta susreta. Nekoliko izmena je dovelo do poboljšanja igre i češće upućivanih udaraca na gol njihovog bivšeg golmana, Kozline, koji je iz minuta u minut bio sve sigurniji i sve bolje čuvao svoju mrežu. Ipak, u 68 minuti je morao da kapitulira posle kornera kojega je odlično izveo Milanović, a nabačenu loptu glavom Čuljak poslao u desni ugao gola čonopljanaca.Posle ovoga gola, nije bilo dileme oko pobednika,a ništa ozbiljnije nije promenilo tok igre i odnos snaga na terenu. Fer i korektno ponašanje fudbalera učinilo je ovu utakmicu miroljubivom pa ni sudijama nije bilo teško voditi ovaj meč. Milanović i Radusin kod domaćih i Kozlina i Rebić kod gostiju bili su bolji od ostalih.

ŽAK-SLOGA   2:0 (1:0)

Sombor, 22.mart 2014. godine . Igralište pored pruge. Gledalaca 150. Sudija Vorkapić-Nastasić,pomoćnici Tomac i Bečanović (svi iz Sombora) Delegat : Andrić (Riđica). Strelci Smilanovski u 13 i Čuljak u 68.Žuti kartoni : Vejin, Cvetićanin i Berleković (Sloga). Crveni karton Kovač(Sloga)u 27 minuti. Igrač utakmice : Milanović (ŽAK)

ŽAK: Carić, Radusin, Konjović, Veselinović, Tubić, Mijatović(Vranić), Vidaković (Kovačević), Milanović, Rančić,Čuljak, Smilanovski (Pustajić)

SLOGA:  Kozlina,Vejin, Lovrić, Cvetićanin, Svilar, Kovač, Sadovski,Berleković, Rebić,Jezdić (Bjelobrk),Dražić (Cvijetić,Zarol)

13 minut: gol Nikole Smilanovskog

27 minut : Rančić pogađa levu stativu gola gostiju sa 11 metara

2:0 za domaćine.Strelac Čuljak u 68. minuti