Sloga
Svilajnac Kompo

Pobeda Mašinca u komšijskom derbiju

13.01.2008 G.Ćirović
Košarkaši Mašinca, posle crne serije od šest uzastopnih poraza, trijumfom u komšijskom derbiju protiv Borca iz Čačka 85:75, napokon su obradovali svoje navijače. Predvođeni maestralnim Slobodanom Božovićem, koji je sa indeksom 48 poneo epitet MVP igrača 12. kola, studenti su u svim segmentima košarkaške igre u potpunosti nadigrali dosadašnjeg lidera i definitivno najavili izlazak iz rezultatske krize.
U 6. minutu, posle poena Darka Habuša, studenti su imali vođstvo 17:11. Onda je na scenu stupio bek gostiju, Miljan Radisavljević, koji je imao pravo šutersko veče, i sa nekoliko preciznih hitaca vratio Čačane u život. Svojim 19. poenom, već u 12. minutu, Radisavljević je po prvi put doveo Borac u vođstvo, 30:31 Međutim, usledila je furiozna serija domaćina, 14:2 u završnici prvih dvadeset minuta, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 52:47 za Kraljevčane.
Agresivnom odbranom na početku trećeg perioda, igrači Mašinca su potpuno zbunili goste. Božović je carovao ispod oba koša, pa prednost Mašinca u 26. minutu iznosi 11 poena, 62:51. U poslednjoj četvrtini, posle poena Dejana Becina, domaćini imaju plus 12, 72:60. Dvocifrena prednost bila je dovoljna da košarkaši Mašinca mirnom, i na momente atraktivnom igrom privedu utakmicu kraju i posle višenedeljnog posta sasvim zasluženo na svoj konto upišu i četvrtu prvenstvenu pobedu.
Mašinac: Tutuš 3, Habuš 6 (7sk, 6as), Radulović 6, Dimitrijević 5 (3sk, 3as), Milašinović 11 (2sk, 2as), Becin 5 (4sk), Arsić, Mirković 9 (8sk, 6as), Čupković, Sinadinović 7, Božović 33 (5sk, 5as), Vuletić.
Borac: Prolović 9 (3sk, 3as), Stamenković 3, Kesić, Dramićanin 4 (6sk, 1as), Vukićević, Marić 4 (5sk, 2as), Radetić 5 (2sk, 1as), Ilić 17 (8sk), Vasilić, Tubak, Radisavljević 31 (4as), Mićović 2.
Sudije: Uroš Obrknežević (Beograd), Dragan Bogunović (Novi Banovci), Jasmina Tatić (Novi Sad).