Četvrti poraz Sloge u Kraljevu

Košarkaši kraljevačke Sloge doživeli su i četvrti ovosezonski poraz na domaćem terenu u takmičenju Svislajon lige. U okviru 20. kola, ekipa Radničkog iz Kragujevca je u hali sportova na ibarskom keju slavila pobedu rezulatom 80:86, po četvrtinama (24:24 , 15:20 , 18:22 , 23:20). Posle izjednačene prve četvrtine, gostujuća ekipa je u drugom periodu igre zaigrala agresivnije. Domaći košarkaši su pravili dosta grešaka u fazi napada, brzopleto završavali akcije, što su košarkaši Radničkog znalački umeli da iskoriste, pa je u finišu prvog poluvremena na semaforu je stajalo 39:44 za goste.
U nastavku susreta nastavlja se serija grešaka domaćih košarkaša. Košarkaši Radničkog su imali konstantnu prednost, od 5 do 8 poena, da bi na isteku 27. minuta imala ta prednost iznosila čak 14 poena. Do kraja trećeg perioda igre, domaći košarkaši su uspeli da smanje visoko vodjstvo protivnika. Na poslednji odmor, domaći košarkaši su otišli sa 9 poena zaostatka za ekipom Radničkog. Početkom poslednje deonice sledi neočekivani pad gostujuće ekipe, što košarkaši Sloge znalački koriste i serijom 12:0 u 35. minutu dolaze do poena prednosti , 69:68. Košarkaši Sloge nastavljaju u istom ritmu, i serijom poena 7:2 povećavaju svoju prednost na 76:70. Kada su svi u hali sportova kraj Ibra, mislili da je pitanje pobednika rešeno, gosti su uzvratili serijom 8:0 sa dve vezane trojke Drškovića i dvojkom Džambića . U neizvesnoj završnici, gostujuća ekipa se bolje snašla i na kraju zasluženo trijumfovala rezultatom 80:86. Ovom pobedom Kragujevčani su došli na korak od plasmana u Super ligu. U narednom 21. kolu košarkaši Sloge će gostovati u Nišu , ekipi Ergonoma.

Hala sportova, gledalaca: 1200, sudije: Sudije: Ličina Marko, Milojković Milorad, Jovanović Željko
Sloga: Popović 12, N.Dašić 15,Trtić 5, Mijović 12, Simović, Matović, Stojaković, Petrović, Grubišić 9, J.Dašić 3, Ignjatović 11, Pejović 13
Radnički: Džambić 12, Veljović 2, Beader 7, Milošević 11, Drašković 12, Janjušević 15, Glišović 13, Tanasijević, Pavlović 2, Mitić 10, Kljajević 2, Arnaut

Novi Sad 110 : 107 Mega Aqua Monta
Borac 69 : 81 Radnički Invest
Sloga 80 : 86 Radnički 034 Group
Lions 120 : 80 Ergonom
Zdravlje Actavis 79 : 67 Mašinac
Vizura 101 : 91 Napredak Rubin