Zastava 1973
Gruža
Sloga ( PM) - Sloga (K) 1:0
05.04.2008 A.DaiÅ”ević

Borbena, fajterska, ali ne mnogo kvalitetna utakmica. Domaćin je pobedio iz bukvalno jedinog udarca prema vratima imenjaka iz Kraljeva. Igrao se 15.minut kada su odbrambeni fudbaleri Sloge dugo oklevali kada i da li da fauliraju Đurđevića, a onda su to učinili u najgorem trenutku, na 18 metara od gola, po sredini. Slobodan udarac je izveo najbolji igrač i strelac Petrovčana, ciljao je bliži golmanov ugao,a iskusni Ugrenović loše reagovao i domaća Sloge je povela 1:0. Bio je to i trenutak odluke. Ipak, na samom početku susreta kraljevački "beli" su dva puta zapretili. U 5.minutu Mišo Otašević je posle uigrane akcije sa Agbom izašao pred gol Sloge iz Petrovca na Mlavi , iskosa sa leve strane šutirao, ali je Stanojević odbranio. Samo minut kasnije isti akteri i isti skor, odbrana Stanojevića posle pokušaja Otaševića. Narednu stopostotnu šansu kraljevačka Sloga je imala u 77.minutu kada je posle odličnog prodora Pelivanovića lopta stigla do Todorovića koji je prvo oklevao, a onda pokušao da iznenadi protivničkog golmana šutirajući vrhom kopačke. Ipak, gorostasni Stanojević se opet nije dao iznenaditi. Bilo je to sve zanimljivo sa ovog meča koji će se pamtiti i po tome da je domaćin u drugom poluvremenu "ukrao" barem dvadesetak minuta previjajući se po terenu, tražeći intervencije lekara i sl. Kraljevačka Sloga je poslednji put u Petrovcu na Mlavi igrala 1994. godine kada je izgubila 3:0, ali ni sada nije mogla da izbegne prvi prolećni neuspeh.

Stadion: Sloge Gledalaca: 400 Sudija: Vlada Nikolić (Valjevo) 6 Strelac: Đurđević u 15.minutu Žuti kartoni: Dimić, Lomić (Sloga PM.), Pavlović, Todorović (Sloga KV.) Igrač utakmice: Srđan Đurđević (Sloga PM.)
Sloga ( PM): Stanojević 7, G. Stojanović 6,5, M. Stojanović 6, Radojković 6, Maričić 7, Dimić 6, Živnustka 5 (Lomić -), Tupajić 6,5, Zdravković 5 (Janković 6), Radojičić 6, Đurđević 7 (Rakić -)
Sloga (K): Ugrenović 5, Andrić 6 (Tanasijević 6,5), Gojković 6, Ćirović 6 (Popović -), Đurić 7, Vrljičak 6,5 (Pelivanović 6,5), Todorović 6,5, Agbo 6, Pavlović 6,5, Đurović 6,5, Otašević 6,5

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Sloga (PM) Sloga (K)