Šumadija KG - INON 1:2

Iako ima da se igra još 13. kola do kraja prvenstva, Šumadija je ovim porazom na domaćem terenu gotovo siguran putnik za odlazak u zonu. Šumadija Kragujevac - Inon Požarevac 1:2 (0:1). Odlično pripremljen teren stadiona Bubanj, lepo vreme, zanimljiva utakmica i golovi iz prekida, obeležili su ovaj meč. Inon se predstavio kao tvrda ekipa koja je došla po bod u Kragujevac, a uz puno umešnosti uspela da odnese sva tri boda. Šumadija nedorečena, sa puno novajlija, napadala je 90 minuta, ali jalovo i neorganizovano. Šanse u prvom poluvremenu su propustili Simić i Jovanović, a u 35. minutu i jedna sporna situacija pred golom gostiju, ali sudija Jakšić iz Gornjeg Milanovca se nije oglasio posle prekršaja nad Dimitrijevićem. U 43.minutu posle skraćenog kornera, štoper gostiju dovodi svoju ekipu u vođstvo. I početak drugog poluvremena je pripao domaćinu, ali bez izglednije šanse. Kazna je usledila u 60.minutu kada je lepim udarcem glavom, posle kornera, Inon stigao do 0:2. U sledećem napadu, golman gostiju ruši brzog Savića, a Miloš Simić je neumoljiv sa 11.metara - 1:2. Do kraja meča, Inon se znalački brani, sa puno prekida, ležanja po travi, simuliranja.