Ribnik
Jezero 2017
Drugi uzastopni poraz dubljanskog Kamenoresca 76

Detalj sa utakmice u Dublju, Kamenorezac 76 - Mladost 1977 (foto: D.Ivanović)

Posle poraza u prošlom kolu u Zlatarima rezultatom 5:1 za Jezero, fudbaleri Kamenoresca 76, izgubili su meč i na svom terenu u drugom prvenstvenom kolu Druge rasinske okružne lige od ekipe Mladost 1977 iz Garevine rezultatom 2:3, poluvreme 1:1. Posle ovog poraza nalaze se na 14. mestu tabele bez osvojenog boda.

Kao i ranije Dubljani su i danas bili nekompletni ali mora se priznati da su bili borbeni tokom celog susreta, a gosti su bili organizovaniji i uspeli su da mudrom igrom ostvare važnu pobedu i zasednu na čelo tabele sa maksimalnih 6 bodova.

Domaći su prvi došli u vođstvo pogodkom povratnika u redove Kamenoresca Darka Blagojevića u 8. minutu utakmice. Onda su neorganizovanom igrom u odbrani a pre svega beka Andrijaševića kome je igrač pobegao i uspeo da savlada golmana Petrašinovića i da izjednači rezultat na 1:1 u 21. minutu.

U nastavku susreta ista igra, gosti su pokušavali na razne načine da dođu u vođstvo ali nisu uspevali, imali su i domaći svoje šanse, ipak su gosti u 65. minutu utakmice postigli pogodak strelac je bio Ignjatović. Dubljani su igrali oprezno ali ponovo neorganizovano u napadu, stopostotnu priliku 15 minuta pre kraja susreta jedan na jedan sa golmanom propustio je Blagojević i rezultat je i dalje ostao na strani gostiju iz Garevine. Oni su u 75. minutu poveli sa 3:1 pogodkom Savića i tako doveli domaće u mat poziciju. Tračak nade Dubljanima ulio je kapiten Nikola Pecić preciznim udarcem sa 20 metara u 80. minutu i tako smanjio rezultat na 2:3 za goste. Usledila je zatim povreda Andrijaševića deset minutra pre kraja utakmice i domaći su utakmicu završili sa 10 igrača. Gosti su bili i oštri u duelima ali su zasluženo pobedili.

Meč u Dublju je dobr sudio glavni arbitar Dejan Miletić sa pomoćnicima Stevanom Milenkovićem i Igorom Erčevićem, dužnost delegata profesionalno je obavio Boban Milošević. U narednom kolu Dubljani gostuju u Starom Trsteniku kod istoimenog kluba, dok Mladost 1977 kući dočekuje ekipu Vinogradar iz Riljca.