57'
42'
21'
Nespretni strelci kumovali nuli IMT-a i Inđije

IMT nastavlja poteru za vodećim Grafičarem utakmicom protiv visokokotirane Inđije, koja takođe preferira ulazak u viši rang. Na samom početku utakmice velika šansa za IMT. Igrao se 4. minut kada je Radočaj protutnjao kroz zadnju liniju gostiju kao brzi voz i uposlio Lukovića, ovaj se odlučio na udarac sa 13-14 metara, lopta je odsela na prečki.
Gosti prihvataju otvorenu igru, a u 16. minutu Radosavljević iz idealne prilike sa 6 metara šutira glavom u naručje golmana domaćih, na dobar centaršut Srbijanca. Još bolju priliku ne koristi Đokić u 23. minutu, kada se na pas Đurića našao sam pred golom domaćih, požrtvovanom intervencijom, skrativši ugao, Kojić je sačuvao mrežu. Đokić se još jednom obrukao u 38. minutu, nije iskoristio asistenciju Desančića da dovede Inđiju u vođstvo, loptu je poslao pokraj gola sa nekih desetak metara razdaljine.
Poslednju priliku za goste u prvih 45 minuta propušta Bojović u prvom minutu nadoknade. Posle skraćenog kornera koji je izveo Nedeljković, šutirao je glavom sa 5 metara, lopta je prohujala zamalo iznad prečke. Osim početne inicijative IMT-a, gosti su nametnuli svoj ritam igre, a što nisu imali prednost na poluvremenu krivi su njihovi neprecizni igrači i golman domaćih Kojić.
Rastrzana igra traktorista i u nastavku, evidentna je želja za pobedom, ali odbrambeni blok Inđije je za njih poput kineskog zida. Pokušavali su Stevanović i Radočaj šutevima sa preko 20 metara da otvore goste međutim nisu bili uspešni. Najbolju šansu za IMT je propustio Vidić u 79. minutu posle dodavanja Radočaja, bio je neprecizan sa nekih 6-7 metara udaljenosti.
Vidić ni tri minuta kasnije nije precizan, posle udarca iz ugla koji je izveo Kijevčanin. Domaći su apsolutno dominantni kako se bliži kraj, Kodžić u 84. minutu sa 10 metara nema ni sreće, pogodivši samo stativu već savladanog Čupića. Poslednju priliku je prokockao Vidić u drugom minutu nadoknade, kada je golman Inđije kratko odbio loptu posle šuta Kodžića, centarfor domaćih je prebacio gol sa svega 2 metra razdaljine.
Svakoj ekipi je pripalo po poluvreme, tako da je nerešeno i najpravedniji ishod, jedino što je nedostajalo su golovi. U 8. kolu Novobeograđani idu na noge Metalcu u Gornji Milanovac, dok Inđija na svojoj Toyo Tires areni dočekuje još jednog pretendenta na Super ligu pančevački Železničar.

IMT - INĐIJA 0:0

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Arnautović Nemanja. ŽUTI KARTONI: Glišić (IMT), Mijailović, Janjić, Đurković, Radosavljević i Kukolj (Inđija).
IMT: Kojić, Savić, Glišić, Stefanović, Stevanović, Luković (Kodžić), Stamenić (Vidić), Džinović (Ćirković), Lukić, Radočaj, Jerović (Kijevčanin).
INĐIJA: Čupić, Nedeljković, Desančić, Srbijanac (Vuković), Đurić (Stanojević), Janjić (Stojanović), Đokić (Rakić), Bojović, Mijailović, Đurković (Kukolj), Radosavljević.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije IMT Inđija Toyo Tires