Miroljub Pešić
24'
Šapčani iskoristili najjače oružje, Vrščani propustili prilike
05.09.2022 Bane Josimov

Mačva je savladala OFK Vršac u 7. kolu Mozzart bet Prve lige Srbije iskoristivši prilike stvorene posle prekida u završnici meča. Vrščanima za utehu ostaje što su uprkos porazu na teškom gostovanju ostali u vrhu tabele.

Izabranici trenera Nenada Mijailovića odigrali su dobroprvih 30. minuta, imali su terensku inicijativu i prednost u posedu,a u 15. minutu i sjajnu šansu da dođu do vođstva. Ilić je centrirao iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, Pavlov je utrčavao u šesneaesterac, ali nije zahvatio loptu kako je želeo pa njegov šut nije bio opasan po golmana Samurovića.

Najbolju priliku za Mačvu u prvom poluvremenu imao je kapiten Adamović, kada je posle greške u odbrani OFK Vršca od centra sam krenuo od centra igrališta ka golu Markovića, njegov šut završio je pored stative.

U drugom poluvremenu odnos snaga bio je potpuno ravnopravan. Pravih prilika nije bilo do 60. minuta kada je posle akcije Greka Kadijević šutirao na gol Mačve, Samurović je odbio loptu, a Pavlov odbitak poslao zamalo pored gola.

U 76. minutu Mačva je došla do prednosti. Korner je izveo Adamović, najviši u skoku bio je rezervista Radunović, njegov udarac glavom je od  stative završio u mreži Markovića, 1:0.

U 85. minutu domaći su udvostručili prednost. Šapčani su pokazali da je izvođenje prekida njihovo najjače oružje, centaršut je još jednom uputio Adamović, ovog puta u šesnaestercu OFK Vršca najviši je bio defanzivac Jeftić i savladao Markovića.

U samoj završnici OFK Vršac je smanjio zaostatak. Posle kornera Vujića, Grek je težište akcije prebacio na levu stranu, tamo je bio Pavlov, uputio loptu je pred peterac gde je u punom naletu dočekao mladi Kilibarda i sproveo u gol, 2:1. U nadoknadi vremena još jedna prilika ukazala se Kilibardi, ali njegov udarac nije bio dovoljno dobar da završi u mreži.

Na konferenciji za medije trener OFK Vršca, Nenad Mijailović, čestitao je rivalu na pobedi i fer i korektnoj igri istakavši da su pobedi Mačve u dobroj meri doprinele greške u odbrani njegovih igrača, kao i da su propustili priliku da okrenu utakmicu u drugom pravcu da je iskorištena prilika u 60. minutu.

Trener Mačve, Ivan Kurtušić, rekao je da OFK Vršac spada u retke timove koji je napravio uspeh sistemskim radom, da dobro igra i kod kuće i na strani i da je utakmicu odlučila uložena energija njegovih igrača.

MAČVA - OFK VRŠAC 2:1 (0:0)

Stadion Mačve u Šapcu, gledalaca 1.500, sudija: Miroslav Miletić (Gornji Milanovac), strelci: Radulović u 76. i Jeftić u 85. za Mačvu, Kilibarda u 89. minutu za OFK Vršac.

MAČVA: Samurović, Popović, Stevanović, Jevtić, Pešić, Vraštanović (od 78. Savković), Belić (od 72. Mijailović), Marjanović, Adamović, Popović, Nešković (od 55. Radunović).

OFK VRŠAC: Marković, Kadijević (od 85. Stojković), Parađina (od 60. Grek), Mažić, Mršulja, Petrić, Lazevski Stanisavljević (od 60. Vujić), Ilić (od 85. Kilibarda), Braunović (od 68. Ivić), Pavlov.