Ilija Milićević
27'

Na Banjici miroljubivo

04.09.2022 H.D.Vujanović

Dva bivša superligaša igraju promenljivo na početku sezone, Milanovčani su dobar start uprskali sa dva uzastopna poraza. Rad na drugoj strani polako diže formu pa je za očekivati da danas vidimo zanimljiv fudbal.

Gosti igraju otvoreno od samog starta, a Ratković u 6. minutu ima priliku da ugrozi gol domaćih, ali je neprecizan sa oko 12 metara iskosa. Građevinari su uzvratili na isti način u 17. minutu, Milosavljević je uposlio Markovića koji se našao malo sa strane, nije uspeo dobro da zahvati loptu pa je ona završila iza gola.

Tempo je popustio, igra je slabijeg inteziteta od 20. minuta, puno je grešaka u pas igri na obe strane terena. To je proizvelo da ništa značajno nije viđeno do 45. minuta, kada se špic domaćih Marković našao sam na petercu, ali je šutirao glavom pored stative.

Gosti su agresivniji u nastavku, a u 57. minutu prvo Škorić sa 10 metara prebacuje gol, a nekoliko desetina sekundi kasnije i Žakula ne uspeva iz dobre pozicije da pronađe lopti put u mrežu, intervencijom se istakao mladi golman Đurković. Rad nikako da stabilizuje igru, ponovo ih spašava golman, Milošev u 82. minutu sa 10 metara šutira, a Đurković bravurozno brani. Rad je do kapitalna tri boda mogao doći prvo u 89. minutu, ali je Adamović sa 13-14 metara pogodio samo spoljni deo mreže, a potom u prvom minutu nadoknade sa desetak metara ga glavom prebacio.

Utakmica je završena miroljubivim rezultatom što je možda i najpravedniji ishod utakmice. Narednog vikenda Rad gostuje Radničkom u Sremskoj Mitrovici, a Metalac u derbiju kola dočekuje IMT.

RAD - METALAC 0:0

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Filipović Stefan. POM.SUDIJE: Blagojević Ivan i Todorović Nemanja. ŽUTI KARTONI: Mihajlović, Mitrović, Marković,  Stević i Đ.Jovanović (Rad), Milićević, Škorić i Nikolić (Metalac).

RAD: Đurković, Gašić (N.Jovanović), Mihajlović (Nenadović), Marković (Adamović), Milosavljević (Mandić), Markišić, Savić, Arsić (Blagojević), Mitrović, Stević, Đ.Jovanović.

METALAC: Mirković, Nikolić, Nešić, Ratković (Milošev), Abah (Lukić), Škorić, Abdul, Zdravković, Milićević (Bačkulja), Žakula (O.Luković), M.Luković.