OFK Kikinda
Borac (S)

Bečejci se porazom oprostili od navijača

03.06.2022 V. Jankov

Stefan Kuvekalović ni izove situacije nije savladao golmana Somboraca Vladimira Tojzana - foto: V. Jankov

Crni petak za momke sa Tise, jer su uknjižili četvrti uzastopni poraz, sedmi u poslednjih osam utakmica, i na najgori mogući način okončali sezonu  u kojoj su jesenas najvećim delom bili lideri. Pogotovo su slaboigrali u prvom poluvremenu, kadanijedanput nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju iz Sombora. Istina, ni gosti nisu bili ništa bolji, čemu je doprinelo i izuzetno toplo vreme, ali su na odmor otišli sa golom prednosti.

Igrao se 31. minut, kada je sudija Nebojša Zeljković dosudio prekršaj za goste na sredini terena. Nikola Stevanovićje postavio loptu na mesto prekršaja i primetio da je golman Bečejaca Milovanov na ivici kaznenog prostora, odapeo po lopti, koja je sve preletela i na iznenađenje svih putanju završila u desnom gornjem uglu.

Kako je počelo drugo poluvreme, došlo je do izjednačenja. Pokretljivi Nenad Kudrić je prihvatio loptu na desnom boku, zatim ušao sa njom u kazneni prostor gostiju i nesebično proigrao Stefana Kuvekalovića, koji se, s obzirom da je ušao u igru posle odmora, u prvom kontaktu sa loptom upisao u listu strelaca. Pripretili su Bečejci posle toga nekoliko puta, ali je u 56. minutu Milovanović na drugoj strani bio u izglednoj prilici i šutirao preko gola.

Potom nailazi pritisak Bečejaca i u tom periodu se istakao golman Vladimir Tojzan, koji je odbranio šuteve Kudriću u 64. i 77, Krajinoviću u 71, 76, i 83, te Kuvekaloviću u 80. minutu. Jednostavno, sportska sreća je okrenula leđa Bečejcima, a onda ih je stigla kazna za promašaje. Somborci su u 85. minutu preko visokog Mihagla Buišića stigli do 1:2, a samo minut kasnije pobedu gostiju potvrdio je Stevanović svojim drugim golom i to lepim lob uracem za konačnih 1:3.

OFK Bečej 1918 - Radnički 1912 1:3 (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija. Nebojša Zeljković (Crvenka) 8. Strelci: Kuvekalović u 46. minutu za OFK Bečej 1918, a Stevanović u 31. i 86, Buišić u 85. minutu za Radnički 1912. Igrač utakmice: Nikola Stevanović (Radnički 1912).

OFK Bečej 1918: Milovanov 5,5, Zeljković 7, Vorgučin 6,5, Ćuk 6, Milin 6, Vinović 6 (od 50. Nonin 5,5), Žeravica 6, Nađ 5,5 (od  62. Krajinović 5,5), Kudrić 7, Šormaz 6, Popadić 5,5 (od 46. Kuvekalović 6).

Radnički 1912: Tojzan 8, Šević 6 (od 46. Buišić 7), Goronjić 7, Kartalija 6,5, Ibišić 6 (od 82. Vujović -), Stevanović 8, Juhik 7 (od 85. Kusonić -), Rašković 6,5 (od 64. Ćeran -), Popović 6 (od 64. Filipović -), Milovanović 6, Đurđev 6.