Jedinstvo (SP)
Rumljani zasluženo nose bodove sa Tise
21.05.2022  V. Jankov

Momenat sa utakmice Bečejaca i Rumljana kraj Tise - foto: V. Jankov

Okršaj kraj Tise počeo je minutom ćutanja, čime je odata poslednja počast rano preminulom Vladimiru Nenadiću, koji je, posle matične Bačke iz Bačke Palanke, fudbalsku afirmaciju stekao kraj Tise u vreme prvoligaških dana, nastavio u Vojvodini i kasnije i nekoliko inostranih klubova.

A što se same utakmice tiče, Rumljani zasluženo nose bodove. Tokomčitave utakmice imali su loptu više u posedu, ali su dogolova stizali posle katastrofalnih grešaka domaćih fudbalera. Sve je počelo u 35. minutu centaršutem Donevskog sa leve srane, a Savić je rutinski iz blizine poslao loptu u mrežu za 0:1. Mogli su gosti da dupliraju rezultatčetiri minuta kasnije, ali je Džibić pogodio prečku.

U nastavku greška golmana Milovanova u predavanju lopte i pokretljivi Grbović je lako poslao loptu u praznu mrežu. A onda su Bečejci imali svojih „sedam minuta“.U 65. minutu je Popadić proša po levoj strani i dodao Kudriću, koji šutira ka golu, a Šormaz je promenio smer i loptu poslao u mrežu.I kod drugog gola je Popadić započeo akciju dubinskom dijagonalom, Kudrić je prihvatio loptu na desnom boku i zavrnuo u sredinu, Šormaz je šutirao, neko sa gol linije izbio, a Kudrić sve pratio i pogotkom završio akciju. I kada su svi očekivali da će Bečejci, nekako, izvući bod, gosti koriste nove greške domaćina i postižu nova dva gola. U 90. je Jović dobio „poklon loptu“ na polovini terena domaćina i sam krenuo ka golu, a kada mu je golman Milovanov pošao u susret rutinski je poslao u mrežu. U nadoknadi vremena, Džibić je oduzeo loptu kraj aut linije na svojoj polovini, pretrčao drugu polovinu terena i centrirao, a Grbović utrčao i efektno završio akciju.

OFK Bečej 1918 - Prvi maj 2:4 (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Kuzmanović (Kula) 7. Strelci: Šormaz u 65. i Kudrić u 72. za OFK Bečej 1918, a Savić u 35, Grbović u 56. i 90+3, Jović u 90. minutu za Prvi maj. Žuti kartoni: Žeravica, Tomić, Šormaz i Tatić (OFK Bečej 1918), a Jović, Grbović, Donevski Đorđević (Prvi maj).

OFK Bečej 1918: Milovanov 5,5, Milin 5 (od 55. Ćuk 5,5), Vorgučin 6 (od 84. Nonin -), Željković 5,5, Preradov, 5,5 (od 60. Tatić 5,5),Tutnjević 6,Žeravica 5,5, Tomić 6, Kuvekalović 5 (od 45. Popadić 7), Šormaz 6,5, Kudrić 6,5.

Prvi maj: Ramadani 6,Džibić 7,5, Jaćimović 7, Đorđević 7, Vučetić 6(od 87.Mirčetić -),Grbović 8, Maksimović 7, Donevski 7 (od 87.Petrpvić -), Zjača 6,5 (od 69. Nikolić -), Matijević 7, Savić 7 (od60. Jović 7).