Prvenac proleća posle rezultatskog preokreta

Inđija dobro otvara utakmicu. Već u drugom minutu ima priliku da povede na ovom meču. Dobro je kroz odbranu gosta prodirao kapiten Srđan Dimitrov, ušao je u kazneni prostor, a potom ciljao ugao gola Šćekića. Na žalost bio je to mlak udarac, pa je golman imao lagan zadatak da savlada loptu.

U nastavku Inđija pritiska, ali gost vodi od 13.minuta. Bila je to tečna akcija gostiju po desnoj strani napada. Lopta stiže do Ivanovića koji šutira loptu po travi, ona putuje čitavu večnost za domaću publiku, ali i za usnulog golmana Kneževića i završava u maloj mreži, 0:1.

Domaći igrači se nisu ni osvestili od šoka, a već je bilo 0: 2 u 16.minutu. Slična je to bila akcija gostiju. Ovog puta lopta stiže do Damnjanovića koji šutira na isto mesto kao i njegov kolega iz tima. Ovog puta je to bio znatno jači udarac i Knežević je nemoćan.

U nastavku prava opsada gostućeg kaznenog prostora. Brojne prilike domaćin pravi, ali nema realizacije Dimitrova u 28', Georgijevića u 31', 34', 42' i 45+1'. Svoje prilike su imali i Lemajić, Smiljanić, ali lopta jednostavno tada nije htela u mrežu vrlo dobrog Šćekića.

U drugom poluvremenu potez odluke pravi trener Miroslav Blanuša. U igru uvodi u 53.minutu Vujasina. Majstor za "kifle", one fudbalske je uneo dodatan nemir u odbranu gostiju. Ipak prvo su gosti zapretili u 51.minutu. Popadić šutira iz srca kaznenog prostora domaćina, a Knežević se odbranom bar malo vadi, posebno za prvi primljeni gol.

Igrao se 54.minut kada je loptu u mrežu gostiju smestio Predrag Jović. Bio je to odbitak iz velike gužve, lopta stiže do Jovića koji je zakucava u mrežu gostiju sa oko 18.metara od gola Šćekića. 1: 2.

Posle tog gola nova prilika za domaćina i to posle šuta Vujasina. Igrao se tada 63.minut, a loptu je golman Sinđelića izbacio u polje. Sjajna akcija domaćina u 70.minutu. Vico je uputio odličan centaršut sa desne strane napada svog tima, lopta leti na suprotnu stranu, a Vujasin hvata volej za udžbenike. Ipak na njegov očaj ona odlazi kraj gola gostiju. Minut kasnije i nova šansa za domaćina da poravna rezultat. Ovog puta Dimitrov je u prodoru, šutira kapiten domaćina iskosa sa leve strane napada, a golama je na pravom mestu.

2: 2 je bilo u 81.minutu. Vujasin je izveo korner, njegova "kifla" bira glavu visokog Jovića koji je šalje u mrežu rivala. Zanimljivo sve lopte koje su do tada ušle u mrežu su ušle na istom golu i gotovo na istom mestu u maloj mreži tog gola.

Totalan preokret u rezultatu stiže u 83.minutu. Ponovo je to bio prekid, ovog puta slobodan udarac za domaćina. Ponovo loptu u kazneni prostor šalje Vujasin, lopta stiže na peterac gostiju, a čak tri igrača domaćina se baca na nju. Kasnije se ispostavilo da je strelac glavom bio Georgijević. 3: 2.

Do kraja meča zeleno beli se povlače u svoj kazneni prostor, ali prave prilike za poravnanje rezultata nije bilo iako je sudija meč produžio za pet minuta.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 250. Sudija: Marko Ivković iz Lajkovca, pomoćnici: Marjan Janković iz Petrovca na Mlavi i Žarko Obradović iz Valjeva. Četvrti sudija: Pavle Maksimović iz Inđije. Delegat: Stanislav Karasi. Strelci: Jović 54' i 70', Georgijević 83' - Inđija, Ivanović 13' i Damnjanović 16' - Sinđelić. Žuti kartoni: Vico 86', Jović 90+1', Lemajić 22', Dimitrov 57' i Georgijević 40' - Inđija. Šćekić 35', Tošić 39', Stanimirović 48' - Sinđelić.

Inđija - Sinđelić 3: 2 (0: 2)

Inđija: Knežević, Smiljanić (Kostić 86'), Vico, Bosančić (Vladimir Simunović 86'), Jović, Andrija Simunović, Todić (Vujasin 53'), Jovanović, Lemajić, Dimitrov (K), Georgijević.
Sinđelić: Šćekić, Stanimirović, Tošić, Pešić (K)(Šušnjar 38'), Radulović, Piščević, Popadić, Ivanović, Damnjanović, Ožegović (Stanković 67'), Zvrko (Milenković 73').