PLS: Inđija – Proleter 2:1
Inđija je došla do nove pobede na svom terenu u utakmici koja je kvalitetom prikazanog fudbala, uzbuđenjima i rezultatskom neizvesnošću do samog kraja, mogla da zadovolji sve kriterijume prvoligaškog nadmetanja. U sudaru dve ekipe iz vrha prvoligaškog karavana svi akteri zaslužuju pohvale. Protiv čvrste i borbene ekipe novosadskog Proletera stigli su izabranici trenera Miloša Veselinovića do trijumfa, teško kao što se i očekivalo, ali ipak zasluženo.  Dobro je poznato da igra ekipe sa novosadske Slane Bare ne odgovara Inđiji. I ovoga puta pokazalo se da Proleter jednostavno ne leži inđijskom timu. Dobro su krenuli Inđijci u susretu sa tradicionalno neugodnim rivalom. Već u 8.minutu načeli su mrežu Nastića. Akciju je započeo Zakarija, lopta je došla do raspoloženog Smiljanića koji je u srcu šesnaesterca gostiju pronašao Bjedova. Manirom iskusnog strelca napadač Inđije je rezantnim prizemnim udarcem loptu poslao u mrežu. Na 2:0 povisio je Jovanović. Opet je dobar deo posla odradio Goran Smiljanić. Nakon brzog prodora po desnoj strani uputio je centar šut a Jovanović loptu glavom smestio u nebranjeni deo gola Novosađana. Radivojević je u 23.minutu prodro po levoj strani, uputio centar šut a Bjedov glavom šutirao preko gola. Smiljanić je u 35.minutu krenuo od centra terena, u slalomu zaobišao sve prepreke i sa ivice šesnaesterca uputio udarac iznad prečke. Ovaj potez izazvao je spontane aplauze sa tribina. Udarac Zakarija u 45.minutu Nastić je bez poteškoća ukrotio.

U drugom pouvremenu domaći fudbaleri, očigledno zadovoljni visokim vođstvom smanjili su tempo i prepustili inicijativu gostima iz Novog Sada. To je na kraju moglo da im se osveti jer su igrači Proletera ostvarili veći posed lopte i počeli ozbiljno da prete. Čordašić je u 51.minutu u svom kaznenom prostoru oborio Čovića. Sudija Krstić pokazao je na belu tačku a siguran realizator najstrože kazne bio je Vujaklija. Bjedov je u pokušao da ugrozi gol gostiju. Njegov udarac upućen sa desne strane Nastić je odbranio. Pogodak je dodatno stimulisao igrače Proletera pa su još angažovanije krenuli ka golu Inđije. Naterali su fudbalere u zelenim dresovima da se ozbiljnije pozabave odbranom svoga gola. Udarac Ćovina Jovišić je krajnjim naporom uspeo da ukroti. Na kraju Inđijci su  uspeli da trijumfuju zahvaljujući boljoj igri i efikasnosti iskazanoj u prvom poluvremenu.

Nastavili su na ovaj način pobednički niz na domaćem terenu. Bio je ovo, računajući i nastupe u prolećnom delu proteklog prvenstva, dvanaesti uzastopni trijumf čete trenera Miloša Veselinovića na stadionu kraj železničke stanice. Ujedno je ovom pobedom popravljen bilans u međusobnim susretima sa Proleterom.

Inđija, gledalaca 500 . Sudija: Bojan Krstić (Borča) – 8. Pomoćnioci: Marjan Janković (Petrovac N/M), Radomir Ranković (Smederevo) . Strelci: Bjedov u 8, Jovanović u 15.min. za Inđiju. Vujaklija u 52.min. (jedanaesterac) za Proleter. Žuti kartoni: Zakarija, Jovanović, Čordašić, Smiljanić (Inđija). Skopljak, Spremo, Varga (Proleter). Igrač utakmice: Goran Smiljanić (Inđija).

INĐIJA: Jovišić 7, Smiljanić 8, Radivojević 7,5, Simonović 7, Milašinović 8, Čordašić 7, Jovanović 7,5, Stanković 7 (od 63.min. Bosančić 7), Rnić 8, Bjedov 8, (od 90.min.Ilić-), Zakarija 7 (od 53.min.Jao 7).

PROLETER:Nastić 7, Tanasin 7, Kavčić 7 (od 87.min.Žigić - ), Skopljak 7, Švonja 7, Varga 7,5, Čović 7,5, Lekić 7 (od 46.min. Bošković 7), Vujaklija 7,5, Karanov 7, Spremo 7 (od 78.min.Ćovin -).

Mačva 0 : 1 Radnik
Javor Matis 3 : 2 Sindjelić
Bačka (BP) 3 : 1 Jedinstvo Putevi
Inđija 2 : 1 Proleter
Metalac (GM) 2 : 0 Sloga (PM)
Kolubara 2 : 1 Bežanija