DFLZ: Miroljubivih 1:1 u Čačku

Derbi susretom u Čačku između Fontane i Mašinca okončan je jesenji deo Druge lige Zapad i stavljena tačka na takmičarsku 2013. godinu. Svega dva gola, mali broj prilika, izuzetno oprezna i tvrda utakmica završena je bez pobednika - 1:1. Interesantno je da je ovo prvi duel od početka sezone završen nerešenim ishodom posle 44 meča u kojima je slavio jedan od rivala. Nakon početnog ispitivanja snaga i bez idealnih šansi za postizanje gola rezultat na semaforu promenjen je u 12. minutu najiskusniji igrač na terenu Miloš Ristanović doveo domaće u prednost. Izjednačenje je stiglo dva minuta pre kraja prvog dela, a realizator je bio Mališa Cvetković. Drugo poluvreme proteklo je uglavnom u čuvanju mreža obeju ekipa, bez preterane želje za postizanjem gola, pa je krajnji rezultat i najrealniji nakon prikazanog u toku 40 minuta igre. Mašinac se osvojenim bodom osamostalio na drugoj poziciji sa minimalnom prednošću u odnosu na Partenon, dok je Fontana nastavkom serije nepobedivosti u mečevima protiv Kragujevčana na svom terenu ostala u trci za poziciju koja vodi u doigravanje za elitu. Šampionat se nastavlja prvog vikenda februara, a "mašinci" putuju u Bajinu Baštu na duel sa istoimenom ekipom.

RB 3 : 7 Ekonomac 2
Fontana 1 : 1 Mašinac
Bajina Bašta 4 : 6 Raška
Krčagovo 6 : 3 Metalac Kolorado
Užice 2 : 8 Partenon