Milan Perendija 51
3'
1'
Građevinari eksperti za nereÅ”eno

U 26. Kolu Super lige Srbije, fudbaleri Proletera remizirali su sa ekipom Rada u Novom Sadu 0:0. Ovo je banjičkom superligašu peti uzastopni remi u prolećnom delu  prvenstva tako da su postali "eksperti za nerešen rezultat".

Čvrsta i borbena utakmica, tvrdi protivnici. Tokom  svih 90 minuta vodila se žestoka borba na sredini terena, gde su oba rivala želela prevlast. Kao epilog svega toga mreže su ostale netaknute, te su se oba tima morala da zadovolje podelom bodovnog plena.

Prvo poluvreme je, uglavnom, proteklo u taktičkom nadmudrivanju , u borbi za prevlast na sredini terena i nijedna  ekipa nije uspela da dođe do ozbiljnije prilike  za gol. Iz prvih 45 minuta  vredi pomenuti pokušaje Govedarice u 3. i Čolovića u 41. minutu sa jedne, i Balabanovića u 7. i Tanovića u 42.  minutu sa druge strane, ali  mreže su ostale netaknute.

I u nastavku meča – slična priča. Igralo se , uglavnom, između dva šesnaesterca, bez konkretnijih prilika da se ozbiljnije ugroze golmani Vesić i Marković. Jedino vredni pomena su udarci Petrovića u 58. i Govedarice u 66. minutu koji su završili pored stative.

U narednom 27. kolu, na stadionu Kralja Petra Prvog,  izabranici Zvezdana Miloševića, u malom gradskom derbiju dočekaće ekipu Crvene zvezde.

Stadion: “Karađorđe”, Sudija: Aleksandar Vasić. Žuti karton : Jablan, Govedarica, Tanasin (Proleter), Perendija, Bainović, Balabanović ( Rad).

Proleter:  Vesić, Mitrović ( od 46. Ćuković)  Čović, Novaković, Čolović ( od 82. Krasić), Leandro, Tanasin, Jablan, Vujaklija, Govedarica ( od 77. Ovusu), Jokić.

Rad: Marković, Smiljanić ( od 90. Mihajlović), Tanović, Tričković, M. Trifunović ( od 65. Kasalica) , Petrović, Jovanović, Balabanović, Bainović, Perendija, Ilić ( od 72 Veselinović).