Napredak
Sloboda
Vojvodina
Desetkovani Alasi ubedljivo poraženi
U 12.kolu Druge lige Srbije, košarkaši Dunava poraženi su na gostovanju u Smederevskoj Palanci od ekipe Mladosti, ubedljivim rezultatom 96:79 (17:17, 21:20, 32:18, 26:24).

Dunav je večeras nastupio izuzetno oslabljen, bez Dugošije, Miljkovića, Sočanca i Vasića ali to nikako ne može biti opravdanje za bledu igru, posebno u drugom poluvremenu. U prvih dvadeset minuta, rezultat je bio u egalu. Posle početnih ispitivanja snaga, Dunav je u jednom momentu druge deonice zaigrao bolje i imao prednost od šest poena ali je to bilo sve što su Alasi na ovom meču uradili. U trećoj četvrtini viđena je potpuna dominacija domaćih košarkaša. Ekipa Mladosti odigrala je sa mnogo više energije i želje za pobedom i ovom periodu igre napravila je veliku, ispostavilo se, nedostižnu prednost. Dunav je u dosadašnjem delu prvenstva važio za ekipu koja prima mali broj koševa pa sama činjenica da je protivnik ubacio 96 poena, dovoljno govori o igri i pristupu večeras. Kompletnu statistiku sa utakmice Mladost SP - Dunav, možete pogledati na linku KSS Live Stats.

Dunav, nažalost, nije uspeo da iskoristiti poraze vodećih ekipa na tabeli i popravi plasman ali će priliku da popravi utisak sa večerašnje utakmice imati u subotu, u poslednjem kolu prvog dela prvenstva, kada na svom terenu dočekuje Proleter iz Zrenjanina.