Dinamo
Bežanija
Bačka (BP)
Napredak igra sve bolje, da li će se prvi mačići baciti u vodu
Fudbaleri Napretka pobedili su sinoć ekipu Užičke Slobode sa 2:1 posle bolje igre i sasvim zasluženo. IpakĀ KruÅ”evljaneĀ najviÅ”e može da raduje nesto bolja igra tima u odnosu na prethodna tri kola. Da li je to Bogić Bogićević počeo da sklapa kockice sa zakasnelim pojačanjima,povredjenim igračima ,igračima koji dugo nisu igrali (Å to je uobičajena praksa u klubu pred svaku sezonu),nadamo se da jeste bar po večeraÅ”njoj utakmici. Možda pravi test bude sledećeg vikenda protiv vrlo dobre ekipe Loznice i da ja jednoj mojoj uvaženoj koleginici počnem da priznajem da se prvi mačići u vodu bacaju.

Detalj sa konferencije za Ŕtampu

Napredak je odmah na početku utakmice sa Užičanima stavio do znanja ko će da se pita. Uglavnom preko Beljića po desnoj strani lepo je probijao i stvarao Å”anse,najpre u 6.minutu za NeÅ”ovića pa opet u 8 minutu posle akcije po desnoj strani Simonović dotura loptu do NeÅ”ovića koji je iz poluvoleja majstorski Å”utirao ali tik preko gola.
Potom u 18 minutu Beljić i Ivelja lepo kombinuju naravno po desnoj strani i odlično daju loptu Lemajiću ali ona ide preko gola.

Gosti bez ideje ,prvi Å”ut na gol upućuje Đorđević tek u 29 minutu ali viÅ”e iz očaja nego htenja daleko na severnu tribinu.Pre toga Beljić joÅ” jednom pravi slalom po desnoj strani a onda 1:0,sjajni Beljić Ā malo viÅ”e po običaju vuče loptu odlično se nameÅ”ta i evro golom sa 22-23 metra dovodi Napredak u vođstvo.

Do kraja publiku dižu na noge najpre sjajni slobodnjak Lazarevića koji je sa 25 metara uzdrmao leve raklje Ā golmana gostiju ,a potom i bravurozna intervencija domaćeg golmana Nikolića posle nespretnog starata saigrača Gobeljića koji mu je loptu poslao u sam njegov levi ugao ali se ovaj vinuo u vazduh i poslao loptu u korner.
Drugo poluvreme počelo je pokusajem trenera gostiju Ristanovića da neÅ”to promeni,odmah dve izmene a potom u 55 minutu i treća doduÅ”e prinudna zbog povrede Nikole -D.Tasića ali bez uspeha iako su gosti preko raspoloženog Vukojićiča stvorili 2-3 dobre pozicije pa je golman Nikolić morao dobro da interveniÅ”e.Ipak je to bilo nedovoljno danas za bolji Napredak koji je opet preko odličnog Beljića opet posle njegove solo akcije i majstorskog Å”uta doÅ”ao u vođstvo od 2:0 bio je to 65.minut. Posle toga mogli su možda da postignu poneki gol i jedni i drugi sve do 80 minuta kada je posle odličnog prodora Vukojičića po desnoj strani i njegovog centarÅ”uta Zonjić uspeo Å”to Gobeljiću u prvom delu nije dao golman Nikolić da zatrese sopstvenu mrežu i pomogne Užičanima da dođu do časnog poraza.
Ā
Utakmici prisustvovala i grupa Å vedjana
Ā
Utakmici u KruÅ”evcu prisustvovala je i grupa državljana Kraljevine Å vedske oni su bili gosti Aleksandra Milutinovića vlasnika čuvene vinarije Bačina-vino iz istoimenog velikog sela nadomak KruÅ”evca čiji se proizvodi (Vino "DOLINA") uglavnom nalaze na rafovima skandinavskih zemalja. Prijatelji Aleka Milutinovića i Johana Perssona bili su zadovoljni videli su kako kažu jedan lep engleski stadion na Balkanu u Srbiji a gotovo je izvesno da će uskoro biti i članovi sponzorskog pula KruÅ”evljana.
Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā Ā
Napredak- Sloboda 2:0(1:0)
Ā
Strelci: 1:0 Beljić u 32, 2:0 Beljić u 64, 2:1 Zonjić autogol u 80. minutu. Stadion "Mladost" u KruÅ”evcu ,gledalaca 3000. Sudija Nenad Minaković (Novi sad ) 6,5. Opmenuti igrači: Projić, Simonović, Ivelja, Markoski, Lemajić, NeÅ”ović (Napredak) i Milanović i Đorđević (Sloboda). Crveni karton: Vuk Đurić (Sloboda) u 90. minutu. Igrač utakmice: Bojan Beljić (Napredak).
Ā
Napredak: Nikolić 7,Zonjić 6,5,Projić 7 (Frimpong-),Simonović 7,Lazarević 7,Gobeljić 6,5,Ivelja 6,5,,Markoski 6,5(Vulić 6,5),Lemajić 7(Luković 7),Beljić 8,NeÅ”ović 7
Ā
Sloboda: Nikola.Z.Tasić 7,Miličić 6,Marjanović 6,Babić 6,Vidić 6,5,Milanović 6(Nikola.D.Tasić-Emerun Emeka jakobs),Đurić 6,5Jeremić 7,Ćosović 6,5,Vukojičić 7,Đorđević 6(Dolmagić 6)