04.05.2008 A. Daišević

Sloga (K) – Vujić voda 4:0

Malo ko je očekivao da će Sloga, posle svega što se dešavalo prethodne sedmice, odigrati baš protiv Vujić Vode najbolje ovog proleća. Silno su delovali „beli“ protiv anemičnog rivala, a debi novog trenera Igora Tufegdžića bio je više nego uspešan. U prvih petnaestak minuta igralo se po jakoj kiši što je prouzrokovalo dve greške vratara, ali nije bilo golova. Ipak, akcije „belih“ bile su tečne, igralo se do noge i na prvu, brzo i agresivno i za takvu igru gost nije imao rešenja. Posle filigranske akcije u 7.minutu koju su izveli Obrenović i Tanasijević, Pelivanović je kao duh izašao sam ispred Pimića i rutinski ga savladao. U 16.minutu, posle kornera Otaševića, u gužvi koja je stovrena u petrcu Valjevaca najbolje se snašao Tanasijević i duplirao vođstvo Sloge. Mogli su domaći i do ubediljvije prednosti do velikog odmora, ali je odličan šut Otaševića teškom mukom odbranio vratar Vujić Vode.
U nastavku Sloga je nastavila u ritmu iz prvih 45 minuta. Posle samo pet minuta igre, na centaršut Gojkovića glavom je regaovao Tanasijević, ali za malo pored stative gola gostiju. Najlepši detalj na utakmici usledio je u 65.minutu. Lopte se dokopao Pelivanović nosio je nekih pet, šest metara i onda sa blizu 30 metara uputio projektil koji je završio u samom roglju gola Pimića,a vratar Valjevaca samo je paradom ulepšao ovaj trenutak. I pored ubedljivog vođstva nastavili su domaći u istom ritmu, stvarali i prošuštali prilike. Samo što je ušao u igru sa klupe mladi i daroviti Andrić je sa ivice šesnaesterca uputio sjajn šut i pogodio malu mrežicu gola Pimića za konačnih 4:0. Na kraju susreta, od malobrojne publike, fudbaleri Sloge su za prikazano dobili aplauza koliko nisu cele ove sezone.

"Gradski stadion"  Gledalaca: 250  Sudija: Slobodan Pavlović (Požega) 8  Strelci: Pelivanović u 7. i 65. minutu, Tanasijević u 16. i Andrić u 76.minutu  Žuti kartoni: Vasilić (Sloga), Sredojević, Marković (Vujić Voda) ; Igrač utakmice: Vladan Pelivanović (Sloga) 8,5

Sloga:Ugrenović 7, Vasilić 7 (Milosavljević - ), Gojković 7, Ćirović 7, Đurić 7,5, Vrljičak 7, Nikačević 7,5 (Đenić 7,5), Tanasijević 7,5, Obrenović 7, Pelivanović 8,5, Otašević 7 (Andrić 7)
Vujić voda: Pimić 5, Đukić 5, Sredojević 5, Kojić 5, Raičević 5, Marković 5,5 (Knežević 5), Stojnić 5 (Bošković -), Samurović 5,5, Savić 5, Obradović 5, Živković 5,5

Mačva 2 : 1 Mladi radnik
Jedinstvo 1 : 1 Budućnost (V)
Sloga (PM) 0 : 0 Šumadija 1903
Sloga (K) 4 : 0 Vujić voda
Sloga (BB) 1 : 1 Inon
Železničar 0 : 0 Radnički (K)