Pisketov školski čas

S obzirom da se na ovu sezonu što se tiče takmičarskog dela polako spušta zavesa poslednja utakmica me je navela da proanaliziram utakmice koje smo igrali od povratka na Begluk i one istorijske pobede nad Partizanom. Ova statistika mi se čini može mnogo reći. Pokazati naše snage i slabosti a možda i pomoći Ljubiši da spremi nadamo se evropsku 2013/14 - jer mi smo Evropu izgubili na Begluku.Naime, Sloboda je od tada do danas odigrala 27 superligaških utakmica kao domaćin. Skor je 13 pobeda, 9 nerešenih i 5 poraza uz gol razliku 44:30. Procenat uspešnosti je 59% (od mogućih 81 boda osvojili smo 48 što je svakako nedovoljno za evropske ambicije.Sledeći podaci mene ostavljaju potpuno bez teksta:- Od 27 utakmica na čak 16 je palo više golova u I poluvremenu, na 6 je bilo podjednako u oba poluvremena dok je na samo 5 utakmica bilo više golova u II poluvremenu (od toga oba puta sa Zvezdom).- Sloboda kao domaćin 65% golova daje u I poluvremenu (29 od 44) ali i 60% ih prima tada (18 od 30).- Na čak 11 od 27 utakmica smo primili prvi gol od čega smo uspeli da 6 preokrenemo u pobedu.- Od 13 pobeda samo je jedna bila ubedljiva (Metalac), tri sa po 2 razlike (od toga dva puta Spartak) i čak 9 sa 1 razlike.- Od 25 utakmica na samo 4 nismo uspeli da damo gol ali zabrinjava da samo na 8 smo uspeli da sačuvamo gol.- Od 14 utakmica koje nismo pobedili na 6 smo pobedu ispustili (vodili pa primili gol)- Nikoga nismo pobedili u poslednjih 10 utakmica (da tada damo pobedonosni gol)Šta nam ovo sve govori?Piskavac zahteva od igrača 100% pritisak od prvog minuta. To za posledicu ima vrlo često uraganske napade Slobode u prvih pola sata i veliki pad u poslednjem delu utakmice. Bio bih neiskren kada bih rekao da ne volim kada vidim da naši igrači kidišu i kao ose napadaju u prvom delu igre. Ali takođe smeta mi kada se uoči da je igra u poslednjem kvartalu rastrzana, kada se "krade" vreme, leži po terenu itd. To užička publika ne voli. Sloboda je generacijama bila ratnička ekipa gde su se bodovi osvajali srcem, borbom, zalaganjem. Možda zato i nisu bili omiljeni igrači Goločevac, Krstić i slični čiji su kvaliteti u nečem drugom.Da imam neki savet bio bih trener pa pošto nisam prepuštam to onima koji to znaju.Uz onaku podršku sa tribina Begluka bodova sa domaćeg terena mora biti više!

Hajduk 2 : 0 Novi Pazar
Rad 3 : 1 Radnički (N)
Javor 1 : 1 Radnički 1923
Vojvodina 3 : 0 Crvena zvezda
Sloboda Point 4 : 1 Smederevo
Partizan 5 : 0 Spartak ZV
OFK Beograd 1 : 1 BSK Borča
Jagodina 2 : 0 Donji Srem