Radulović za slavlje Zvezde kraj Ibra

Uzbudjenje i neizvesnost do samog kraja - detalj sa utakmice Kraljevo-Crvena zvezda

Kada god igraju Kraljevo i Zvezda, uzbuđenje je zagarntovano i to nisu utakmice za one sa slabim srcem. I ovaj duel rešen je posle 45 minuta igre,a Zvezda je izgubljeno ipak dobila. Domaćima ostaje da žale za ispuštenom pobedom i da izvuku pouke. Uprkos nešto slabijim igrama i ubedljivom porazu od Partizana, navijači nisu okrenuli keđa „malenama“. Dobro popunjena „kutija šibica“ dočekala najtrofejniji ženski košarkaški tim na ovim prostorima nadajući se dobroj igri i naravno pobedi Kraljeva. U prvih deset minuta potpuno izjednačen meč, sa blagim vođstvom pulenki Vladimira Bošnjaka. Zvezda je gas dodala u drugom kvartalu koje su domaće odigrale veoma slabo, veći deo ovog perioda bez koša, da bi u samoj završnici Rajić pogodila nemoguću trojku, od table i „malene“ su na veliki odmor otišle sa minusom dva poena 30-32.

U trećoj četvrtini domaće su prosto nadigrale „crveno-bele“. Zahvaljujući razihgranoj Gobeljić, Nestorov i Emanuel, Kraljevo je došlo i do prve dvpocifrene prednosti. Rajić je trojlkom razgalila srca navijača i sve je mirisalo na siguran trijumf. Zvezda je i u poslednjem kvaratalu delovala izgubljeno sve do trenutka kada su arbitri pokazali faul od Rajića umesto od gorostasne Rojster. Rajić je ostala da leži na parketu i više nije mogla da se vrati na parket i to govori ko je u tom trenutku bio fauliran. Bez nje i visoke Brajković koja je napravila pet prekršaja, Kraljevo nije imalo odgovor na visoku Rosjter. Zvezda je počela da se rezultatski vraća u igru, „malene“ su imale tri minuta pre kraja 9 razlike, poslednji napad domaćih nije realizovala mlada Nestorov, a na drugoj strani 5 desetih delova sekunde pre kraja sviran je faul nad Rojster koja je pogodila oba bacanja za produžetak 71-71. U dodatnih pet minuta, ekipe su se smenjivale u vođstvu, Kraljevo je imalo poslednji napad, nisu ga realizovale i Zvezda je iskoristila poslednjih pet sekundi. Lena Radulović je pretrčala ceo teren sa loptom, niko nije pokušao da načini prekršaj, ona je položila loptu kroz obruč i donela Zvezdi veliku pobedu 81-83.

ŽKK KRALjEVO - CRVENA ZVEZDA 81 - 83 (71-71) (18-16, 12-16,26-15, 15-24, 10-12)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 1000 Sudije: Uskoković (Valjevo), Đorđević (Leskovac), Stanić (Šabac).

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 20 (8 sk), Todorović, Brajković 5, Stevanović, Vasiljević, Emanuel 28 (5 sk), Janić, Pejčinović, Nestorov 4 (8 as), Mehović 6, Tešić 13 (9 sk), Rajić 5 (7 sk).

CRVENA ZVEZDA: Naumčev 13 (6 sk), Radulović 11, Čorto 7 (5as), Jovanov 3, Matić 2, Đurđević, Kovačević, Bojović 5 (7 sk), Selaković 6, Mišeljić 12 (8 sk), Rojster 24 (7 sk).

Duga 54 : 105 Partizan 1953
Kraljevo 81 : 83 Crvena zvezda mts
Student 75 : 78 Novosadska ŽKA
Spartak 88 : 75 Vrbas
Sloga Maya Consulting 63 : 77 Mega MIS