Pokloni za Osmana i Sulejmanija

Miralem Sulejmani, direktor Dušan Belić, Filip Osman

Pre početka meča održana je mala svečanost direktor Dušan Belić je predao slike bivšem igraču "brzog voza" Filipu Osmanu i nekadašnjem reprezentativcu Srbije Miralemu Sulejmaniju.

Domaći fudbaleri u prvom poluvremenu nisu pružili pred svojim navijačima očekivanu igru i posle prvog poluvremena pobednik je rešen u ovom duelu. Gosti iz Inđije iskoristili su greške i slabosti zadnje linije "brzog voza' i za samo sedam minuta postigli tri pogotka u mreži golmana Andžića. U drugom minutu u šesnaestercu gostiju srušen je Delibašić, ali je sudijska pištaljka se nije oglasila. U 12. minutu posle dobre kombinacije Delibašić, Jambrušić lopta je došla do Marisavljevića koji je šutirao golman Krivokuća je bio siguran. Osam minuta kasnije prva prilika za goste Matijević je šutirao preko gola domaćih. U 24. minutu posle dobre akcije mladi Delibašić je sa ivice šesnaesterca šutirao  po zemlji, pored same stative golmana Krivokuće. U 27.minutu gosti su poveli golom kapitena Đokića Hada je sa nekih desetak metara šutirao pod prečku nemoćnog Andžića. Četiri minuta kasnije gosti su iz brzog kontranapada postigli drugi pogodak Sulejmani je izašao ispred Andžića koji je odbranio šut, lopta je došla do Jaćimovića koji je prosledio u prazan gol. U 34. minutu bilo je 0:3 za goste kapiten Đokić je poslao solo prodora savladao po drugi put Andžića.

U drugom poluvremenu fudbaleri domaćeg tima pružili su bolju igru i stvorili nekoliko izglednih prilika, ali su gosti iz Inđije znalački čuvali prednost. U 71. minutu posle centaršuta Malidžan, Blagojević je iz drugog pokušaja glavom zatresao mrežu Krivokuće. U poslednjem minutu meča kapiten domaćih Vukašin Marković mogao je da se upiše u strelce, ali je Krivokuća njegov udarac odbranio.

DINAMO 19451 - ŽELEZNIČAR (I) 0:3 (0:3)

Pančevo. Gradski stadion. Gledalaca: 400. Sudija: Dušan Belić (Zrenjanin) 6. Strelci: Blagojević u 71. za Dinamo 1945, Đokić u 27. i 34, Jaćimović u 31. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Jambrušić, Obadović, Malidžan (Dinamo 1945). Igrač utakmice: Đokić.

DINAMO 1945: Andžić 6,5, Blagojević 6, Bogdanović 6, Lakić-Pešić 6,5, Obadović 6,5, Vlahović 6 (od 50. Nikolić 6,5), Delibašić 6,5 (od 46.V.Đošić 6,5), Bojić 6,5 (od 59. Malidžan 6,5), Marisavljević 6 (od 46. Parađina 6,5), V.Marković 6,5, Jambrušić 6 (od 50. Stojanovski 6,5).

ŽELEZNIČAR (I): Krivokuća 7, Saračević 7, Bošnjak 7, Vasilić 7, Matijević 7, Radman 6,5 (od 67. Bosnić 6,5), Đokić 8, Volarević 7, Živanović 7, Jaćimović 7, Sulejmani 7 (41. Trbović 6,5).

OFK Bačka 1 : 2 Borac (Š)
Tisa 2 : 4 Radnički (Z)
Kabel 1 : 2 1. Maj Ruma
Dinamo 1945 1 : 3 Železničar (I)
Podunavac 0 : 0 Omladinac
OFK Kikinda 0 : 0 Bečej 1918